• Szczepienie kobiety w ciąży
  Przeciwko grypie mogą i powinny się szczepić kobiety w ciąży – przekonywali eksperci podczas konferencji prasowej w Warszawie. W rozpoczynającym się w październiku kolejnym sezonie grypowym 2019/2020 odnotowano dotąd ponad 111 tys. zachorowań na grypę i infekcje grypopodobne.
 • szczepienie
  Bezpłatne szczepienia dla seniorów przeciwko grypie rozpoczęły się we wtorek w Radomiu. Szczepionki dla ponad 4 tys. osób sfinansowało miasto. Akcja jest organizowana w Radomiu od kilkunastu lat. Miasto kilkakrotnie nagradzano za działania prozdrowotne.
 • Chora kobieta mierzy temperaturę
  Liczba zgonów z powodu powikłań pogrypowych w zeszłym sezonie wzrosła trzykrotnie i wyniosła 150. Rośnie liczba osób zaszczepionych, ale nadal jest to kropla w morzu – stwierdzili eksperci na konferencji w GIS, poświęconej szczepieniom ochronnym przeciw tej chorobie.
 • Szczepienie kobiety w ciąży
  Kobiety w II i III trymestrze ciąży powinny szczepić się przeciw grypie. To nie jest zwykłe przeziębienie, ale ciężka choroba, która prowadzi w wielu przypadkach do groźnych powikłań - uważa Bożena Janicka, prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia.
 • Szczepienie
  Dopiero w drugiej połowie września, o kilka tygodni później niż zwykle, będzie dostępna tegoroczna szczepionka przeciwko grypie sezonowej – poinformował Ogólnopolski Programu Zwalczania Grypy (OPZG). Podobnie jest też w innych krajach.
 • szczepionka
  45 tys. mieszkańców aglomeracji poznańskiej skorzysta z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie w ramach programu przygotowanego przez Stowarzyszenie Metropolia Poznań. Wartość przedsięwzięcia to 4,6 mln zł. Projekt uzyskał wsparcie unijne.
 • Z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego-PZH wynika, że w sezonie 2017/2018 zaszczepiło się w naszym kraju zaledwie 3,4 proc. naszych rodaków. Pod tym względem jesteśmy na jednym z ostatnich miejsc w Unii Europejskiej
  W tym sezonie na razie nie mamy jeszcze szczytu zachorowań na grypę; nikt jednak nie jest w stanie przewidzieć, jak będzie w najbliższych tygodniach – powiedziała dyrektor Krajowego Ośrodka do spraw Grypy NIZP-PZH profesor Lidia Brydak. Jak dodała, wszystko jeszcze przed nami".
 • Chora kobieta w łóżku kaszle
  Do gabinetów lekarzy rodzinnych zgłasza się coraz więcej pacjentów z kaszlem, bólem gardła i zatok oraz z uciążliwym katarem. To już ostatni dzwonek, by zaszczepić się przeciw grypie – przypomniało Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia.
 • Grypa to zakaźna choroba wirusowa, której następstwem mogą być groźne powikłania. Przeziębienie, chociaż również jest nieprzyjemnie, zwykle przebiega łagodniej. Jednak ze względu na podobieństwo początkowych objawów, często mylimy te choroby, a ich nazwy stosujemy wymiennie. To groźny błąd.
 • Szczepienie
  Bezpłatne szczepienia dla seniorów rozpoczynają się w środę w Radomiu. Szczepionki dla 3,5 tys. osób sfinansowało miasto. Taka akcja jest organizowana w Radomiu od kilkunastu lat. Miasto kilkakrotnie nagradzano za działania prozdrowotne.