• Szczepionki
  W Dzienniku Urzędowym Ministra Zdrowia opublikowany został komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie Programu Szczepień Ochronnych na rok 2019. W porównaniu z obecnym, wprowadzono zmiany dot. m.in. terminu szczepienia na gruźlicę oraz podania drugiej dawki szczepionki przeciw odrze, śwince i różyczce.
 • Szczepienie niemowlaka
  Naczelna Rada Lekarska wypowiedziała się negatywnie o obywatelskim projekcie ustawy o zmianie ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych. NRL opublikowała swe stanowisko na stronie internetowej.
 • Szczepienie dziecka
  Rolą pielęgniarek i lekarzy jest sprawdzanie w książeczkach zdrowia, czy dziecko ma bilans zdrowia i szczepienia; poradnie, w których jest mało szczepień, powinny być monitorowane - oceniła konsultant krajowy w dziedzinie pediatrii prof. Teresa Jackowska.
 • Szczepienie
  W Polsce ponad 90 proc. rodziców szczepi swoje dzieci zgodnie z kalendarzem szczepień. Ruchy antyszczepionkowe budzą jednak niepokój, bo szczepienia służą i konkretnemu dziecku, i całemu społeczeństwu – przekonywali uczestnicy konferencji lekarzy i prawników w Katowicach.
 • Szczepienie
  73 proc. Polaków sądzi, że szczepionki są bezpieczne dla dzieci, natomiast 37 proc. badanych jest przekonanych o możliwych negatywnych skutkach ubocznych szczepionek - wynika z raportu Centrum Badania Opinii Społecznej.
 • Szczepienie dziecka
  Kalendarz szczepień jest różny na terenie różnych krajów, nawet tych będących członkami Unii Europejskiej. Dlaczego tak jest? Gdzie szczepienia nie są obowiązkowe?
 • Kalendarz szczepień
  Kiedy należy zaszczepić dziecko? Jakie szczepionki podać w wieku dwóch, a jakie w wieku trzech lat? A czterech? Te pytania spędzają sen z powiek każdej troskliwej mamy. Na szczęście powstał kalendarz szczepień, który wyjaśnia wszystko krok po kroku.
 • Będą zmiany w kalendarzu szczepień?
  Eksperci chcą wprowadzenia większej liczby szczepień do obowiązkowego kalendarza.
 • Pielęgniarka przygotowuje szczepienie
  Przyjmujemy szczepionki, żeby chronić się przed najgroźniejszymi chorobami - przekonują specjaliści. 11 grudnia przypada VII Ogólnopolski Dzień Szczepień, czyli finał akcji edukacyjno-informacyjnej, która trwa od kwietnia.
 • Pneumokoki mogą wywoływać inwazyjną chorobę pneumokokową
  Wprowadzenie powszechnych szczepień przeciwko pneumokokom wśród dzieci do dwóch lat - to priorytet, na który wskazywali eksperci podczas VIII Forum Rynku Zdrowia. Debata dotyczyła przyszłości szczepień w Polsce i potrzebnych zmian w kalendarzu szczepień.