• Dziecko chore na odrę
  Oddziały zakaźne wypełnione do ostatniego miejsca, cierpiące i umierające z powodu powikłań chorób zakaźnych dzieci, dramat ich rodziców – tak czasy przed upowszechnieniem szczepień ochronnych wspominają nestorzy śląskiej medycyny.
 • Szczepienie niemowlaka
  W Polsce coraz częściej pojawiają się przypadki chorób, które na wiele lat udało nam się wyeliminować dzięki powszechnym szczepieniom. Niestety, coraz więcej osób decyduje się nie szczepić swoich dzieci, przez co systematycznie obniża się nasza odporność zbiorowa. Czy grozi nam epidemia?
 • szczepienie
  Osoby nie wiedzące, czy są zaszczepione na odrę - mogą się zaszczepić. Ewentualne powtórne szczepienie nie szkodzi zdrowiu - powiedział prof. Andrzej Zieliński z NIZP-PZH. Uspokoił, że Polska nadal należy do krajów z wysokim poziomem zaszczepienia na odrę.
 • szczepienie
  Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas zaapelował w piątek o dopełnienie obowiązku szczepienia przeciwko odrze, śwince i różyczce wobec dzieci, które dotychczas nie zostały zaszczepione. Ma to związek z ujawnionymi przypadkami zachorowań na odrę.
 • Szczepionki
  W Dzienniku Urzędowym Ministra Zdrowia opublikowany został komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie Programu Szczepień Ochronnych na rok 2019. W porównaniu z obecnym, wprowadzono zmiany dot. m.in. terminu szczepienia na gruźlicę oraz podania drugiej dawki szczepionki przeciw odrze, śwince i różyczce.
 • Szczepienie dziecka
  Obecne na polskim rynku szczepionki są w pełni bezpieczne i nie ma żadnych danych mówiących o tym, że szczepienia są niebezpieczne - mówił na konferencji prasowej w Starych Jabłonkach (woj. warmińsko-mazurskie) GIS Jarosław Pinkas. Dodał, że szczepienia są obywatelskim obowiązkiem.
 • Szczepienie niemowlaka
  Farmaceuci apelują o zaprzestanie działań związanych z likwidacją przymusu szczepień w Polsce. Samorząd aptekarski ocenia, że dalsze procedowanie obywatelskiego projektu ustawy w tej sprawie jest absurdalne i jak najszybciej powinno zostać przerwane.
 • lekarz
  W ubiegłym roku dzięki szczepieniom spadła zachorowalność na choroby zakaźne takie, jak odra, różyczka i gruźlica – wynika z raportu "Stan sanitarny kraju w roku 2017" opublikowanego m.in. na stronach internetowych Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
 • Chora dziewczynka z wysypką
  Według Światowej Organizacji Zdrowia grozi nam epidemia. Z danych wynika, że tylko w pierwszej połowie 2018 roku w Europie odnotowano blisko 8 razy więcej przypadków odry niż w całym 2016 roku.
 • Szczepienie niemowlaka
  Naczelna Rada Lekarska wypowiedziała się negatywnie o obywatelskim projekcie ustawy o zmianie ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych. NRL opublikowała swe stanowisko na stronie internetowej.