• Chora kobieta w łóżku kaszle
  Do gabinetów lekarzy rodzinnych zgłasza się coraz więcej pacjentów z kaszlem, bólem gardła i zatok oraz z uciążliwym katarem. To już ostatni dzwonek, by zaszczepić się przeciw grypie – przypomniało Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia.
 • Szczepienie
  Od obowiązkowych szczepień uchyla się w Polsce ponad 43 tys. osób, najwięcej na Mazowszu, na Śląsku i w Wielkopolsce – poinformował w piśmie do Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas.
 • Pielęgniarki i położne popierają obywatelską inicjatywę "Szczepimy, bo myślimy"
  Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych poparła projekt nowelizacji między innymi Prawa oświatowego, przygotowany w ramach inicjatywy obywatelskiej "Szczepimy, bo myślimy". Zakłada on wprowadzenie punktów za szczepienie dzieci, jako jednego z kryteriów przy przyjęciu do publicznych przedszkoli i żłobków.
 • Szczepienie
  List do rodziców na temat szczepień przeciwko odrze i akcje informacyjne w szkołach, w których uczą się dzieci Ukraińców mieszkających regionie, przygotował Zachodniopomorski Wojewódzki Inspektor Sanitarny. Akcja ma zachęcić obywateli Ukrainy do szczepień.
 • Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka
  Wszelkie działania, których konsekwencją byłoby obniżenie wskaźników wyszczepialności dzieci w Polsce, są z całą pewnością niekorzystne i zaprzeczają podstawowemu prawu dziecka do ochrony jego życia i zdrowia – uważa rzecznik praw dziecka Marek Michalak.
 • Szczepionka
  Szczepienia ochronne są największym dobrodziejstwem, jakie dostaliśmy od nauki; teorie przeciwników szczepień to szarlataneria, oparta na spiskowych teoriach i niewiedzy – uważa Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas.
 • Minister zdrowia Łukasz Szumowski
  Minister zdrowia Łukasz Szumowski wyraził nadzieję, że obywatelski projekt przewidujący likwidację obowiązku szczepień ochronnych nigdy nie zostanie uchwalony. "Jestem za bardzo mocną władzą rodzicielską, ale są pewne granice wolności" – powiedział w środę w wywiadzie dla Polskiego Radia 24.
 • Szczepionka
  Groźne wirusy, które zamiast uodpornić, wpędzą w chorobę? Trująca rtęć, która po wstrzyknięciu gromadzi się w organizmie i niszczy zdrowie? Co tak naprawdę kryje się w popularnych szczepionkach na grypę? Najwyższy czas odkłamać chętnie powtarzane półprawdy i mity.
 • Rafał Trzaskowski
  Dopłaty do tak zwanych szczepionek skojarzonych "6 w 1" dla dzieci, refundacja szczepień przeciwko HPV, a także rozszerzenie miejskiego programu szczepień przeciwko grypie – to niektóre propozycje kandydata PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.
 • Szczepienia na grypę - szczepionki czteroskładnikowe w sezonie 2018/2019
  W rozpoczynającym się sezonie szczepień przeciwko grypie po raz pierwszy będą stosowane wyłącznie szczepionki czteroskładnikowe, zapewniające lepszą ochronę przed tym zakażeniem - powiedział w czwartek w Warszawie profesor Adam Antczak, przewodniczący Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy.