• Szczepienie
  Odnotowano kolejne przypadki zachorowań na odrę. Nowe ogniska choroby przyjechały do Polski z Ukrainy - za naszą wschodnią granicą na odrę zachorowało już 35 tys. osób. Jest to efekt całkowitego załamania programu szczepień.
 • meningokoki
  Meningokoki to bakterie, które mogą zabić w ciągu 24 godzin. Choć zagrażają głównie małym dzieciom, co czwarta młoda mama nie słyszała o nich, a jedynie 6 proc. zaszczepiło przeciw nim swojego malucha – wynika z nowej edycji badania pt. „Szczepienia dziecięce”.
 • Ampułka i strzykawka
  Rodzice zainteresowani bezpłatnym zaszczepieniem swoich dzieci, urodzonych w latach 2013-2016, przeciwko pneumokokom powinni zgłaszać się do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej – informuje resort zdrowia. Liczba szczepionek oraz czas akcji są ograniczone.
 • Kobieta chora na grypę
  W minionym tygodniu zarejestrowano ponad 363 tys. zachorowań i podejrzeń grypy – wynika z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny. Sześć osób zmarło. Rzecznik GIS Jan Bondar ocenia, że mamy do czynienia z tzw. sezonową epidemią.
 • Szczepionka
  Niższa cena zadecydowała o wyborze 10-walentnej szczepionki przeciwko pneumokokom, która od stycznia 2017 r. będzie refundowana dla dzieci do drugiego roku życia – powiedziała w piątek w Warszawie konsultant krajowy w dziedzinie pediatrii prof. Teresa Jackowska.
 • Grypa może zatrzymać cię w łóżku
  Polska znajduje się w okresie szczytu zachorowań na grypę – ocenia Główny Inspektor Sanitarny. Szczepmy się, przestrzegajmy zasad higieny, unikajmy skupisk ludzi, wietrzmy pomieszczenia - radzi. W ostatnim półroczu w kraju odnotowano śmierć 65 osób, u których stwierdzono grypę.
 • Szczepionka zawiera dwa szczepy eboli
  Szczepionka chroniąca przed zarażeniem ebolą coraz bliżej. Jeden z największych koncernów farmaceutycznych przeprowadza wstępne testy na ochotnikach - informuje czasopismo medyczne "New England Journal of Medicine".
 • Będą kary za nieszczepienie dzieci? Bardzo możliwe
  Szczepić czy nie szczepić? Już wkrótce rodzice, którzy nie chcą w ten sposób chronić swoich dzieci przed chorobami, mogą być... karani. Część posłów zastanawia się nad wprowadzeniem takiego prawa. Jeśli taki pomysł pojawi się w Sejmie, Główny Inspektor Sanitarny go poprze.
 • Hiszpańscy specjaliści twierdzą, że aż 90 proc. poddanych testom ochotników w pełni zareagowało na szczepionkę przeciwko HIV
  Hiszpańscy specjaliści twierdzą, że aż 90 proc. poddanych testom ochotników w pełni zareagowało na nową szczepionkę przeciwko wirusowi HIV. "Niestety, to nie znaczy jeszcze, że preparat chroni przed tym groźnym zarazkiem" - powiedział dr Paweł Grzesiowski.
 • Hiszpańscy naukowcy chwalą się sukcesem w opracowaniu skutecznej szczepionki przeciwko HIV
  Sukces w pracach nad szczepionką chroniącą przed HIV! Hiszpańskim naukowcom udało się opracować preparat, który powoduje, że wykształca się całkowita odporność na wirusa. Wyniki pierwszych badań klinicznych są naprawdę obiecujące.