• Bronisław Komorowski
    Toruńska prokuratura wszczęła postępowanie przygotowawcze w sprawie audycji nadanej w Radiu Maryja w nocy z poniedziałku na wtorek. Chodzi o sformułowania na temat prezydenta Bronisława Komorowskiego.
  • Ojciec Tadeusz Rydzyk
    "Reczpospolita" zastanawia się czy to przypieczętowanie sojuszu o. Tadeusza Rydzyka ze współtwórcą SKOK, a obecnie senatorem PiS Grzegorzem Biereckim. Fundacja Lux Veritatis została członkiem Kasy Stefczyka.
  • "A ja się teraz pytam polityków, co takiego zrobili, by TV Trwam dostała koncesję" – mówi Jan Dworak w rozmowie z portalem dziennik.pl. Szef KRRiT opowiada też o tym, dlaczego wybrał dla Polaków telewizję z disco polo, o mediach "mętnego nurtu" i naciskach o. Tadeusza Rydzyka.
  • KRRiT ujawniła wszystkich 16 konkurentów walczących o miejsce na multipleksie telewizji cyfrowej. Za telewizyjnymi projektami stoją m.in. wydawcy "Wprostu", "Gazety Wyborczej" czy tygodnika "W Sieci", właściciele niszowych kanałów jak rolniczy TVR czy Tele5 i duzi telewizyjni gracze. Najbardziej zacięty bój toczyć się będzie o koncesję na nadawanie programu społeczno-edukacyjnego, o którą walczy aż 8 podmiotów. Ojciec Tadeusz Rydzyk i jego TV Trwam ma już tylko jednego przeciwnika, to opisywany już przez dziennik.pl Adam Fularz.
  • O. Tadeusz Rydzyk
    Polacy chcą programów telewizji katolickiej i kanałów dla dzieci na multipleksie cyfrowym. KRRiT powinna wziąć to pod uwagę przy rozstrzyganiu konkursu na obsadzenie wolnych miejsc na MUX-1 - uważa Małgorzata Olszewska, wiceminister administracji i cyfryzacji.