• Karftwerk
  Legenda muzyki elektronicznej w Polsce. Kraftwerk będzie gwiazdą festiwalu Tauron Nowa Muzyka.
 • Fever Ray
  Dziewiątka artystów z siedmiu krajów świata dołącza do line-upu tegorocznej edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice. Oznacza to, że szykuje się jedna z najbardziej międzynarodowych edycji w 13-letniej historii imprezy.
 • Bilal wystąpi w Szczecinie
  Bilal, który odwołał udział w zakończonym w miniony weekend festiwalu Tauron Nowa Muzyka, zapowiedział nowy koncert w Polsce. Muzyk wystąpi 11 listopada w szczecińskim klubie Lulu.
 • Neneh Cherry na Tauron Nowa Muzyka
  Gwiazdy różnych gatunków ocierających się o elektronikę oraz młodzi artyści pojawią się w Katowicach na terenach jednego z najlepiej zachowanych industrialnych zabytków na Śląsku. Jego początki sięgają lat 30. XIX wieku, kiedy powstała tam Kopalnia Ferdynand (później Katowice). Od kilku lat na tym terenie powstaje Nowe Muzeum Śląskie. Muzeum ma zostać otwarte w przyszłym roku, ale z obiektów, które będą mu służyć, już korzysta festiwal Tauron Nowa Muzyka. Na kilku scenach, także pod ziemią, pojawi się plejada artystów różnych gatunków.
 • Jessie Ware gwiazdą Burn Selector Festival 2013
  Za nami najcięższe letnie zmagania festiwalowe, czyli Open'er i Off Festival. Czas na imprezy na świeżym powietrzu z muzyką elektroniczną. W Katowicach odbędzie się festiwal Nowa Muzyka, a w Warszawie – Selector.
 • Lamb
  W Katowicach rozpoczęło się wielkie święto alternatywnych dźwięków – festiwal Tauron Nowa Muzyka. Jego pierwszą gwiazdą była legenda trip-hopu, jeden z bardziej oryginalnych zespołów brytyjskich końca lat 90. – duet Lamb. Andy’ego Barlowa i Lou Rhodes w Szybie Wilson oglądało ponad dwa tysiące osób. Opinie są zgodne: było niesamowicie!
 • Beth Gibbons z Portishead zagrają na Malcie
  The Prodigy i Pro-Pain, Portishead i Manu Chao, Amon Tobin i Kanye West, John Mayall i Morrissey – muzyczne lato w Polsce będzie stało pod znakiem wielkich gwiazd. Gdzie je spotkać? Podpowiadamy w naszym przewodniku po wakacyjnych imprezach 2011.
 • Amon Tobin zapowiedział niedawno, że "Isam" to jego ostatnia płyta
  Gdyby Amon Tobin miał wyrzeźbić figurę Jezusa w Świebodzinie, na pewno nie byłaby tak kształtna i gładka jak ta, która istnieje. Tobin nigdy nie szedł na łatwiznę. Jego najnowszy znakomity album "Isam" dobitnie to pokazuje.
 • Amon Tobin przyjedzie do Katowic
  Amon Tobin dołączył do składu festiwalu Tauron Nowa Muzyka, który odbędzie się w dniach 25-28 sierpnia w Katowicach.