• Donald Tusk
  Potrzebna jest rehabilitacja węgla - powiedział podczas wizyty na Śląsku premier Donald Tusk. Szef rządu przyjechał do Tychów w związku z rozpoczęciem budowy nowoczesnego bloku energetycznego.
 • Donald Tusk
  Dyskusja była burzliwa, ale w końcu udało się ustalić wspólne stanowisko. W belgijskiej stolicy odbył się nadzwyczajny szczyt Unii Europejskiej w związku z zaostrzającą się sytuacją na Krymie. Według polskiego premiera, europejscy przywódcy byli zgodni co do tego, że postawa Rosji wobec Ukrainy nie może pozostać bez odpowiedzi.
 • Donald Tusk
  Donald Tusk chce jak najszybciej wciągnąć Ukrainę w struktury europejskiej dyplomacji. Premier na Twitterze ogłosił propozycję dla ukraińskich władz - podpisanie umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską.
 • Jarosław Kaczyński
  W liście do Donalda Tuska Jarosław Kaczyński zarzucił rządowi bezczynność, niezrozumiały opór i brak dobrej woli. Chodzi o wystąpienie do Komisji Europejskiej z wnioskiem o skierowanie do Polski komisji technicznej w celu rozpoznania na miejscu sytuacji - czyli wędzenia.
 • Marszałek Sejmu Ewa Kopacz
  Debata nad paktem fiskalnym jest historycznym momentem w dziejach polskiego parlamentu - uważa Ewa Kopacz. Marszałek Sejmu podkreśliła, że decyzja w tej sprawie będzie miała duży wpływ na przyszłość kraju.
 • Premier Donald Tusk
  Sejm rozpoczyna we wtorek czterodniowe posiedzenie. Posłowie będą debatować między innymi nad ratyfikacją paktu fiskalnego. Dyskusja ma być połączona z informacją premiera o budżecie Unii Europejskiej na lata 2014-2020. Polska ma otrzymać blisko 106 miliardów euro - o prawie 4 miliardy więcej niż w poprzednim budżecie.
 • Jacek Rostowski
  Krajowe regulacje mogą ograniczyć gminom dostęp do dotacji unijnych po 2014 r.
 • Donald Tusk zapowiada, że ruszy w Polskę, by zapytać Polaków, na co wydać wynegocjowane w unijnym budżecie pieniądze. Prof. Piotr Gliński, kandydat PiS na szefa rządu, nie zostawia na premierze i tym pomyśle suchej nitki.
 • Politycy opozycji ostro krytykują premiera, który wybiera się w podróż po kraju, by porozmawiać z Polakami. "Premier powinien rządzić, a nie jeździć" - odpowiada na to Adam Hofman z PiS. Artur Dębski z Ruchu Palikota ostrzega szefa rządu przed wizytami w miejscowościach, w których bezrobocie sięga 30 procent.
 • Donald Tusk w Brukseli
  Politycy krytycznie oceniają unijny budżet, ale chwalą polskich negocjatorów. Łącznie nasz kraj otrzyma w latach 2014-2020 blisko 106 miliardów euro, z czego prawie 73 miliardy na politykę spójności. Ze Wspólnej Polityki Rolnej otrzymamy 28 i pół miliarda euro.