• Bronisław Komorowski
  Szczyt UE w sprawie budżetu był wielką lekcją polityki europejskiej - stwierdził Bronisław Komorowski. Pokazał, że podstawą sukcesu jest umiejętność budowania porozumienia i sojuszy z innymi krajami. Powodzenia nie gwarantują natomiast awanturnictwo i "jałowe protesty".
 • Donald Tusk w Brukseli
  To ważny dzień dla Polski - mówią politycy PO o uzgodnieniach w sprawie wieloletniego budżetu Wspólnoty. Wczoraj w Brukseli szefowie państw unijnych przyjęli projekt finansów na lata 2014 - 2020. Dla Polski zapisano w nim blisko 106 miliardów euro.
 • Paweł Graś
  "Ja patrzyłem wczoraj z takim trochę współczuciem na te rozpaczliwe próby znalezienia jakiejkolwiek dziury w całym. Widać, że opozycja się nie przygotowała, nie przygotowała reakcji" - powiedział w RMF FM rzecznik rządu Paweł Graś, komentując reakcję opozycji po unijnym szczycie. Szczególnie dostało się jednemu z europosłów PiS.
 • Witold Waszczykowski
  Zagrożeniem dla świeżo przyjętego budżetu jest Parlament Europejski - zauważył Witold Waszczykowski z PiS-u. Parlament bowiem ma zatwierdzić ostateczny kształt finansów UE w latach 2014-20. Wielu parlamentarzystów już zapowiada zgłoszenie weta.
 • Donald Tusk w Brukseli
  Kawa, energetyczne napoje i adrenalina pomogły polskiej delegacji przetrwać męczące negocjacje w Brukseli. Donald Tusk po zakończeniu szczytu mówił, że jest 38 godzin na nogach, ale ma poczucie, że jest to historyczna chwila.
 • Szczyt unijny w Brukseli. Batalia o budżet na lata 2014-2020
  Szczyt przywódców unijnych rozpoczął się z sześciogodzinnym opóźnieniem. Wcześniej były targi, narady i zakulisowe rozmowy. Zobacz, co działo się w Brukseli, zanim politycy zasiedli do negocjacyjnego stołu.
 • Spotkanie Grupy Przyjaciół Polityki Spójności
  Miał zacząć się o godz. 15, zaczął się dopiero około 21. Jak dugo potrwa? Trudno przewidzieć. Przed unijnymi przywódcami trudne negocjacje. Chodzi o miliardy z budżetu Unii na lat 2014-2020. W tym także o miliardy dla Polski.
 • Zapowiada się ciężka walka o unijne pieniądze. Donald Tusk nie będzie jednak w tej bitwie sam. Nadciągają posiłki z południa. Premier Czech Petr Neczas postawił wszystko na jedną kartę.
 • Debata w Sejmie
  Marek Migalski puścił wodze fantazji i na swoim blogu napisał, jakie słowa po unijnym szczycie mogą paść z ust polskich polityków. Czy dużo się pomylił? Wkrótce będzie to można zweryfikować.
 • Joachim Brudziński i Jarosław Kaczyński
  "Tusk zmarnował pieniądze wynegocjowane kiedyś przez PiS, a teraz z Brukseli docierają do nas niepokojące informacje, że jest już cicha zgoda na okrojenie kwot na Wspólną Politykę Rolną" - powiedział w RMF FM Joachim Brudziński z PiS.