• Prezydent Andrzej Duda przemawia na inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Jagiellońskim
    Andrzej Duda wywodzi się ze prawniczego środowiska akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego, dlatego ten głos powinien mieć dla niego duże znaczenie. Rada Wydziału Prawa i Administracji UJ zaapelowała do prezydenta o "niezwłoczne podjęcie działań, które nie dopuszczą do trwałego zachwiania równowagi pomiędzy władzą sądowniczą a władzami ustawodawczą i wykonawczą". Chodzi o sprawę Trybunału Konstytucyjnego. Zobacz LIST OTWARTY prawników Uniwersytetu Jagiellońskiego.
  • Gdzie studiować prawo, by zdać na aplikację?
    Prawo to od lat jeden z najpopularniejszych kierunków studiów. Przyszli prawnicy uczyć się mogą na prestiżowych uniwersytetach, ale i w prywatnych szkołach. Resort sprawiedliwości przygotował pewną podpowiedź - zestawienie 10 uczelni, po których absolwenci najczęściej dostają się na aplikację.
  • Co zrobić ze sobą po maturze z historii? Możliwości jest wiele
    Historia to jeden z najczęściej wybieranych przedmiotów maturalnych. Ale czy licealiści, którzy porywają się z motyką na dzieje świata wiedzą, co mogą potem z taką zdaną maturą zrobić? Oto przegląd kierunków studiów, które wymagają egzaminu dojrzałości z historii.