• Z powodu uszkodzonej sieci trakcyjnej na dworcu PKP Poznań Główny występują utrudnienia w ruchu pociągów. W kierunku Szczecina i do stacji Poznań Garbary ruch odbywa się tylko po jednym torze w obu kierunkach. Pociągi notują duże opóźnienia.
 • Elektryczna linia kolejowa
  Do godz. 15 PKP PLK przewiduje utrudnienia w lokalnym i regionalnym ruchu kolejowym w Wielkopolsce po uszkodzeniu trakcji w okolicach Trzemeszna. Pociągi dalekobieżne między Poznaniem a Gdynią i Olsztynem skierowano na objazdy, kursują też autobusy zastępcze.
 • Cysterny na torach
  Nawet o 90 minut może się wydłużyć podróż pasażerów korzystających w piątek z pociągów dalekobieżnych w związku z wypadkiem w Myszkowie (Śląskie). Na trasie Częstochowa – Katowice jest przerwa w ruchu - podały PKP Polskie Linie Kolejowe.
 • Wagon kolejowy
  Poważne problemy z dojazdem do pracy w stolicy mają mieszkańcy wschodniego Mazowsza. Od ponad dwóch godzin zablokowany jest tor z Mińska Mazowieckiego do Warszawy. Nad ranem w Mińsku Mazowieckim pod pociąg osobowy relacji Siedlce - Warszawa Zachodnia wpadł pieszy. Zginął na miejscu. 
 • Dobiegniew, tory przywalone drzewami
  798 minut opóźnienia miał rano pociąg relacji Warszawa Wschodnia - Szczecin Główny. Powalone przez nawałnice drzewa zablokowały tory w miejscowości Dobiegniew na granicy województw lubuskiego i zachodniopomorskiego.
 • Pendolino
  Janina Ochojska nie dojechała dziś z Krakowa do Warszawy. Szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej, poruszająca się o kulach, nie mogła skorzystać z platformy dla osób niepełnosprawnych w pociągu pendolino PKP Intercity. Jak powiedziała IAR Janina Ochojska - obsługa pociągu poinformowała ją, że podnośnik jest przeznaczony dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
 • Odwołane pociągi na liniach podwarszawskich
  Problemy na kolei. Z powodu trudności pogodowych odwołano cześć pociągów na liniach podwarszawskich. Opóźnienia - do 30 minut - mają też pociągi dalekobieżne rozpoczynające bieg w Warszawie Wschodniej.
 • Semafor - zdjęcie ilustracyjne
  Podróżni na Śląsku muszą się liczyć z kolejnymi utrudnieniami w kursowaniu pociągów. Jutro rozpoczyna się remont kolejnego odcinka torów - zapowiedział rzecznik Kolei Śląskich, Maciej Zaremba.
 • Semafor - zdjęcie ilustracyjne
  Podróżni na Śląsku muszą się liczyć z kolejnymi utrudnieniami w kursowaniu pociągów. Jutro rozpoczyna się remont kolejnego odcinka torów - zapowiedział rzecznik Kolei Śląskich, Maciej Zaremba.
 • Kłopoty w kursowaniu potrwają znacznie dłużej
  Poważne utrudnienia w ruchu pociągów na trasie Gdynia-Warszawa. W Szymankowie w okolicach Malborka zerwała się trakcja. Na trasie stanęły trzy pociągi - jeden przewozów regionalnych oraz dwa dalekobieżne relacji Gdynia-Zakopane i Kołobrzeg-Kraków.