• Szczepienie
  Temat szczepień, zwłaszcza skojarzonych, był w ostatnich latach szeroko dyskutowany, szczególnie w Internecie. Narosło wokół niego wiele negatywnych emocji, które zaowocowały spadkiem zaufania wobec tej formy ochrony przed chorobami zakaźnymi wśród matek i przyszłych matek. Jak pokazują tegoroczne badania, zrealizowane przez Millward Brown ("Vaccine Tracking" oraz "Bariery przed szczepieniem 6w1"), nastawienie do szczepień skojarzonych nie jest obecnie aż tak nieprzychylne, jak by się mogło wydawać, wnosząc po internetowych przekazach.
 • Szczepienie
  Fakty niezbicie wskazują na potrzebę wykonywania szczepień w celu ochrony zdrowia. Pozytywne stanowisko w tej sprawie przyjęło w czwartek podczas 132. sesji Zgromadzenie Ogólne Polskiej Akademii Nauk (PAN).
 • Michał Wiśniewski
  Michał Wiśniewski w czasach największej popularności Ich Troje zarabiał krocie i dopracował się dużego majątku. Niestety, jak sam wyznał, stracił niemal wszystko i teraz, jak większość Polaków, musi martwić się o swoją emeryturę.
 • spot wyborczy Doroty Gardias
  Dorota Gardias to pochodząca ze Słupska pielęgniarka, która zyskała rozgłos dzięki swemu zaangażowaniu w protesty pielęgniarek. Do wyborów startuje z ramienia partii Janusza Palikota. Jej spot wyborczy szybko zyskał popularność w sieci i stał się pośmiewiskiem internautów. Dlaczego? Zobaczcie sami .
 • Szczepionka na otyłość już wkrótce?
  Szykuje się nowa broń w walce z otyłością - szczepionka, która zmniejsza masę ciała. Pierwsze testy wypadły obiecująco - pochwalili się twórcy rewolucyjnego zastrzyku.
 • Skrzykawki
  Wietnam z powodu wyczerpania zapasów środka farmakologicznego wykorzystywanego do wykonywania kary śmierci musiał wstrzymać egzekucje. Na wykonanie wyroku czeka obecnie kilkuset więźniów.
 • Podcza zabiegu nie patrz na igłę
  Boisz się zastrzyków i pobierania krwi? Może dlatego, że nie odrywasz wzroku od igły i śledzisz każdy ruch pielęgniarki? Naukowcy pokazują, co należy robić, by ukłucie nie było tak bolesne.
 • Trądzik jest uciążliwy i pozostawia po sobie blizny
  Krosty są przekleństwem nie tylko nastolatków, ale i wielu dorosłych. Ale pewnie wkrótce przestaną. Naukowcy opracowali rewolucyjny zastrzyk, który rozprawi się z wypryskami, nawet zanim się pojawią.
 • Produkujesz 50 tysięcy plemników na minutę. Nie daj sobie wmówić, że nic w życiu nie robisz
  Naukowcy od lat próbują stworzyć idealną metodę antykoncepcji dla mężczyzn. Kobiety, mimo tylko jednej komórki jajowej w miesiącu, mają ogromny wybór zabezpieczeń przed ciążą, a mężczyznom w  XXI wieku wciąż pozostaje jedynie prezerwatywa. Co zrobić z 500 mln plemników w jednej porcji nasienia? Wbrew pozorom, sposobów może być kilka.
 • Bill Gates apleluje o tanie szczepionki i więcej szczepień
  Założyciel koncernu Microsoft i znany filantrop Bill Gates wezwał do nasilenia programów szczepień przeciwko chorobom zakaźnym, a firmy farmaceutyczne do opracowania niedrogich szczepionek, by uratować 4 miliony ludzi do 2015 i 10 milionów do 2020 roku.