• Rosyjski czołg T-90
  Anna Dyner z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych komentuje fakt, że Moskwa zdecydowała się wycofać z prac wspólnej grupy konsultacyjnej do spraw Traktatu o Konwencjonalnych Siłach Zbrojnych w Europie. "Rosja straszy, choć nie ma czym" - mówi. 
 • Mariupol na wschodzie Ukrainy ostrzelany
  Rosja nie przestaje zbrojnie wspierać separatystów na wschodniej Ukrainie. Tak mówił po zakończeniu nadzwyczajnego spotkania Komisji NATO-Ukraina sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg. Potępił on eskalację walk na Wschodzie i wezwał do przestrzegania zawieszenia broni. Dzisiejsze narada w Brukseli odbyła się na prośbę Kijowa.
 • Uzbrojony mężczyzna w Doniecku na wschodzie Ukrainy
  W przyjętym przez parlament ukraiński budżecie przewidziany jest wzrost wydatków na utrzymanie, rozwój i modernizację sił zbrojnych. Mówił o tym na briefingu w Kijowie pułkownik Władysław Sielezniow, rzecznik resortu obrony Ukrainy. 
 • Rosyjski myśliwiec Su-27
  Rosyjska armia tylko w tym roku otrzyma co najmniej 230 nowych samolotów i helikopterów. Poinformował o tym minister obrony Rosji Siergiej Szojgu na naradzie resortu.
 • Jakich zmian potrzebuje polska armia?
  Trzeba skorygować plany modernizacji przyjęte dwa lata temu przez rząd – uważają eksperci. Ministerstwo Obrony Narodowej nie mówi nie.
 • Ukraińska armia
  Ukraińskie władze zapowiadają rozbudowę armii i starania o broń jądrową. Podczas nadzwyczajnego posiedzenia rządu premier Arsenij Jaceniuk oświadczył, że wobec otwartych planów zawłaszczenia przez Rosję priorytetem będzie zwiększenie zdolności obronnej Ukrainy.