• Kalkulator i makieta domu leżące na dokumentach
  Marzysz o niewielkim mieszkaniu niedaleko Warszawy? Grodzisk Mazowiecki może być idealnym miejscem do zamieszkania wraz z rodziną. Eksperci TotalMoney.pl sprawdzili aktualne oferty finansowania mieszkania. W jakim banku kredyt hipoteczny będzie najtańszy? Zapraszamy do zapoznania się z lipcowym rankingiem.
 • Mężczyzna z kalkulatorem
  Starasz się o kredyt dla firmy? Zastanawiasz się, jakie kryteria musisz spełnić, by bank uznał Cię za wiarygodnego i zdolnego do spłaty? Eksperci TotalMoney.pl opisują wszelkie procedury, z jakimi musi się liczyć przedsiębiorca wnioskujący o kredyt.
 • Wakacje to czas wzmożonych kradzieży i rozbojów, dlatego gdziekolwiek byśmy nie byli, musimy być niezwykle ostrożni. Szczególną uwagę należy zwrócić na swoje dokumenty osobiste, które stają się częstym łupem złodziejaszków. Posłużenie się naszymi dokumentami przez osoby trzecie może nieść ze sobą poważne konsekwencje. Jak temu zapobiec? Co zrobić w sytuacji zagubienia lub kradzieży dokumentów?
 • Pieniądze, banknoty stuzłotowe
  Rośnie liczba niespłacanych pożyczek i kredytów gotówkowych - w ciągu ostatnich dwóch lat zwiększyła się ona czterokrotnie. Największe długi mają starsi w wieku 60 i więcej lat. Problemy ze spłatą dotyczą pożyczek rzędu kilkuset złotych.
 • Banki zwracają uwagę na wiele czynników, które mogą obniżyć nasze szanse na finansowanie. Oprócz tych oczywistych, takich jak historia kredytowa czy wysokość naszych dochodów, sprawdzane są inne parametry, nie zawsze zależne od wnioskodawcy. Zaliczyć do nich można np. określenie ryzyka kredytowego w odniesieniu do grupy, do której przyporządkowano potencjalnego klienta. Na co jeszcze zwracają uwagę banki, gdy ubiegamy się o kredyt hipoteczny? Sprawdźmy.
 • Pieniądze
  Początek roku przyniósł dobre informacje na rynku kredytowym – na skutek niższych stóp procentowych i dzięki decyzji KNF aż o 25 proc. wzrosła nasza zdolność kredytowa. Jednak co tak naprawdę kryję się pod tym finansowym terminem? Odpowiadamy na najważniejsze pytania – jak jest liczona i jakie ma to realne przełożenie na naszą sytuację w kontaktach z bankiem.
 • Młodzi ludzie w nowym mieszkaniu
  Związek Banków Polskich przestrzega - takiej sytuacji jeszcze nie było. W tym roku po raz pierwszy od kilkunastu lat odnotowano niższą wartość nowych kredytów mieszkaniowych w stosunku do poprzedniego kwartału. Według autorów raportu czeka nas stagnacja, ale także powolny spadek cen mieszkań.
 • Szyld banku
  Z pozoru drobnostka, niewielka przysługa, która wymaga jedynie odrobiny dobrej woli i podpisu w wyznaczonym miejscu umowy – poręczenie bankowe.  Coraz rzadziej wymagane z założenia, staje się obecnie jedną z metod podwyższania zdolności kredytowej głównego kredytobiorcy. Tylko co jeśli ten przestanie spłacać swój kredyt?
 • Osiedle mieszkaniowe
  Po podwyżce stóp procentowych zdolność kredytowa przeciętnej rodziny spadła o 10 tysięcy złotych. Trzyosobową rodzinę zarabiającą pięć tysięcy złotych netto będzie stać na mieszkanie o kilka metrów mniejsze niż na początku tygodnia – wynika z analizy Home Brokera przygotowanej dla DGP.
 • Włosi prowadzą śledztwo w sprawie obniżenia ratingu przez agencje
  Włoska prokuratura wszczęła dochodzenie przeciwko trzem agencjom ratingowym za to, że obniżyły wiarygodność Włoch. Prawnicy chcą sprawdzić, czy firmy wykorzystywały poufne informacje i podejmowały decyzje na podstawie fałszywych danych.