• Francja i Hiszpania są spokojne po obniżeniu ich ratingu
  Prezydent Francji Nicolas Sarkozy podczas spotkania z premierem Hiszpanii Mariano Rajoyem oświadczył, że należy zachować "zimną krew" wobec decyzji agencji ratingowej S&P w sprawie obniżki ratingu Francji i Hiszpanii. Obaj politycy bagatelizowali ruch agencji ratingowej Standard&Poor's podkreślając, że nie zmienia on niczego.
 • Francja straci swoją wiarygodność kredytową
  Francuzi muszą pogodzić się z faktem, że stracą najwyższą wiarygodność kredytową. Agencja ratingowa Standard&Poor's (S&P) ma ją obniżyć po zamknięciu giełd amerykańskich. Na całą sytuację reagują światowe rynki walutowe, a euro już dawno nie było tak słabe w kierunku do dolara.
 • Świnka skarbonka
  Tylko niektórzy dostaną pożyczki na zasadach z ubiegłego roku. Nowe uregulowania sprawiają, że klienci mają dużo mniejszą zdolność kredytową.
 • Banki różnie oceniają zdolność kredytową
  Ile uda się pożyczyć na mieszkanie zależy od grubości portfela, ale także od banku. Instytucje potrafią mocno różnić się w podejściu do zdolności kredytowej. Gdy jedna pożyczy 300 tys. zł przy 3,3 tys. zł dochodów netto, inna oczekuje 10 tys. zł pensji.
 • O kredyt coraz trudniej
  Spada zdolność kredytowa Polaków. Klient dostanie dziś o około 4 proc. mniejszy kredyt w euro i prawie 2 proc. niższy w złotych, niż na początku lipca – wynika z ankiety Open Finance przeprowadzonej wśród banków.
 • Banki rozpętały wojnę kredytową. Dla wybranych
  Przed świętami wybuchła prawdziwa wojna kredytowa. Banki reklamują swe pożyczki, mamiąc niskim oprocentowaniem, czy marżą. To jednak oferta dla nielicznych, starannie wybranych klientów. Oto cała prawda o bankowych promocjach.