• Siergiej Ławrow
  Podczas wizyty w Paryżu szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow dostał w prezencie od sekretarza stanu USA Johna Kerry’ego dwa ziemniaki. Pytany o tę sprawę przez dziennikarzy, zapewnił, że nie będzie z nich robił wódki. - "Tak jest w Polsce. My robiliśmy podobnie w czasach ZSRR" - powiedział.
 • Ziemniaki dobre dla osób na diecie?
  To jeden z najpopularniejszych mitów, jak krąży wśród Polaków. A szkoda. Bo ziemniaki jeszcze do niedawna królowały na naszych stołach i dostarczały nam masę zdrowych składników odżywczych. Teraz dla wielu są synonimem pustych kalorii. Tymczasem sekret tkwi w przygotowaniu...
 • Kreml
  Rosja szykuje się do nowej wojny handlowej z Polską. Na celownik Kremla trafił... ziemniak. Moskwa do starcia dokładnie się przygotowała i powołuje się na przepisy WTO.
 • Truskawki odpowiedzialne za inflację
  Czerwcowa inflacja w porównaniu z tą sprzed roku sięgnęła 4,3 procent. Wbrew przewidywaniom ekspertów Euro 2012 nie przysłużyło się jej tak bardzo, jak drogie truskawki, ziemniaki i kurczaki.
 • Wódka - zdjęcie ilustracyjne
  "Polska wódka" to napój alkoholowy uzyskiwany ze zbóż lub ziemniaków uprawianych na terenie naszego kraju - zdecydował Sejm, który uchwalił ustawę zawierającą zawierający taką definicję trunku.
 • Pieczony łosoś zawijany w papiloty z ziemniaków
  Łosoś – bez dwóch zdań to jedna z najsmaczniejszych – i nietania – ryba. Jak ją przyrządzać? Jej delikatny smak doskonale wydobędzie pieczenie. Oto wykwintny przepis na pieczonego łososia – palce lizać!
 • Ziemniaki, zdjęcie ilustracyjne
  Okazuje się, że nie wszystko podrożało. Zdaniem ekspertów, ziemniaki są dużo tańsze niż rok temu. Nic więc dziwnego, że kartofli jemy coraz więcej
 • Pierś z kurczaka z plackami ziemniaczanymi i warzywami
  Trudno o prostsze i szybsze w przygotowaniu mięso niż drobiowa pierś. Ale to, co „proste” nie zawsze w efekcie oznacza „smaczne”. Oto przepis na doskonałą, opiekaną pierś z kurczaka podawaną z plackami ziemniaczanymi, pieczarkami i warzywami. Receptura pochodzi od szefa kuchni, więc sukces jest gwarantowany!
 • Ziemniaki obniżają ryzyko zawału serca czy udaru mózgu
  Mit na temat tuczącego wpływu ziemniaków obalają najnowsze badania naukowców z USA. Zjadanie kilku kartofli dziennie, przyrządzonych bez tłuszczu, obniża ciśnienie krwi niemal tak dobrze jak niektóre leki na nadciśnienie bez wpływu na masę ciała.
 • Ziemniaki powinny być głównym elementem diety dobrej dla serca
  Ma złą reputację. Posądza się go o to, że tuczy i dostarcza pustych kalorii. Jak wynika z najnowszych badań, niesłusznie. Amerykańscy naukowcy rehabilitują ziemniaka. I wychwalają jego prozdrowotne właściwości.