• Bezpieczeństwo na polskich drogach poprawi się wtedy, gdy pobudujemy autostrady, a nie dzięki instalacji fotoradarów - wynika z danych, do których dotarł DZIENNIK. Tymczasem eksperci uważają, że w Polsce nie da się jeździć z dozwoloną prędkością, bo to by oznaczało konieczność ciągnięcia się za kolumną tirów i niemiłosiernie wydłużyło czas przejazdu między dużymi miastami.
  • Arlander Keys, amerykański sędzia, wydając wczoraj w Chicago decyzję o tym, że Edward Mazur nie zostanie deportowany do Polski, w bardzo pokrzyżował szyki naszemu wymiarowi sprawiedliwości. "Prokuratura w Warszawie traktowała bowiem Mazura jako klucz do wyjaśnienia zagadki zabójstwa byłego szefa policji gen. Marka Papały" - pisze DZIENNIK
  • Nowa wersja Fiata 500, zwanego ikoną motoryzacji, trafi do polskich salonów jesienią. Ale będzie mieć w naszym kraju pod górkę - mało kto w Polsce kojarzy jego protoplastę sprzed 40 lat. Fiat zaprezentował "500" wczoraj w siedzibie koncernu w Turynie. Ale auto będzie produkowane wyłącznie w Polsce. W fabryce Fiata w Tychach.