• Od kilku lat w wystroju wnętrz niezmiennie dominuje szeroko pojmowana nowoczesność. Osoby niezbyt dobrze czujące się w takim stylu mają spory dylemat, jak urządzić mieszkanie, aby nie trąciło myszką. Odpowiedzią może być styl prowansalski. Jest lekki i świeży, pojawiają się w nim motywy kwiatowe, ale jednocześnie jest subtelny i delikatny.
 • Jest o nich tyle dowcipów i anegdot co o policjantach i blondynkach: fachowa ekipa budowlana realizująca wymarzony projekt to połowa sukcesu. Na co warto zwrócić uwagę, aby remont lub wykańczanie mieszkania nie zamieniły go w niekończący się plac budowy?
 • Projektanci i wystawcy z całego świata, gigantyczna hala i... minimalne szanse na znalezienie wolnego pokoju. To sprawia, że mediolańskie targi to największe wydarzenie w designie w ciągu całego roku. Tam wyznacza się najnowsze trendy i prezentuje kolekcje, które będą najmodniejsze w nadchodzącym sezonie.
 • Zdaniem niektórych jedyna możliwość nadania ścianie wyrazistości ogranicza się do odpowiedniego koloru. To błędne podejście. Ściana daje liczne możliwości aranżacji. Niektórym marzą się grafiki Banksy’ego albo Sasnala, ale na szczęście dzisiejsze technologie budowlane i wykończeniowe pozwalają nadać wnętrzu klimat za dużo przystępniejszą cenę. Należy pamiętać o zachowaniu spójności koncepcyjnej z pozostałymi elementami wykończeniowymi.
 • Pomoc architekta wnętrz bywa bezcenna, częściej jednak ma wymierną wartość w postaci oszczędności dla klienta. Dlatego pierwszym etapem naszej pracy jest pomoc w zrozumieniu przez klienta, dlaczego właściwie warto skorzystać z doradztwa profesjonalistów.
 • Przez kuchnię do serca
  W dobrze zaprojektowanej kuchni można przygotowywać doskonałe potrawy, oglądając telewizję, a jednocześnie mieć na oku bawiące się dziecko. Dlatego warto zadbać o to, by nasza kuchnia była wygodna, funkcjonalna i estetyczna. Bo przez żołądek do serca, a do żołądka przez piękną kuchnię.
 • Mozaika to zestawienie drobnych kolorowych elementów, które po złożeniu w całość tworzą ciekawą dekorację. Wybór jest tak ogromny, że bez problemu znajdziemy taką, która będzie pasowała do pozostałych płytek i do klimatu łazienki, jaki chcemy uzyskać.
 • Szczęśliwi są ci, którzy mają wystarczająco duże mieszkanie, aby jeden pokój zaadaptować na gabinet. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza jeśli pracujemy w domu. Warto już wcześniej zastanowić się nad rozkładem mebli i sprzętów, tak aby miejsce do pracy było funkcjonalne i zaplanowane z głową.
 • Wielbiciele filmów i seriali nieraz zapewne z uśmieszkiem oglądali sceny, podczas których bohaterowie wchodzą do pomieszczeń, gdzie w każdym rogu jest już działająca lampka i nigdy nie ma światła sufitowego.
 • Pokaz Biomoda 2007
  Z wyposażeniem wnętrz jest jak z modą – trendy dyktują Włosi. Wiosną każdego roku w Mediolanie na największych targach wnętrzarskich w Europie projektanci pokazują, co będzie modne w nadchodzącym sezonie.