• Osteoporoza grozi częstymi złamaniami
  Zima w tym sezonie zaczęła się jesienią i przyniosła wielkie ilości śniegu i mróz. Jak co roku powstały zaspy na chodnikach, przystankach, przejściach dla pieszych i już tam pozostały. A na oblodzonym chodniku nietrudno się pośliznąć. Późną jesienią i zimą pogotowie ratunkowe i lekarze ze szpitalnych oddziałów ratunkowych mają bardzo dużo pracy.
 • Choroba reumatyczna to wiele chorób
  Pierwsze objawy chorób reumatycznych to pojawiające się nagle bóle i obrzęki stawów. Bóle mogą być ciągłe, albo pojawić się nagle, potrwać chwilę i minąć.
 • Choroba przypomniała, jak bardzo się kochamy
  Siedzimy przy okrągłym stole w pięknym, niezwykłym mieszkaniu rodziny Moszumańskich, w Warszawie. Ich 16-letnia córka Gabriela w sąsiednim pokoju pilnie wypełnia jakiś test. W pobliżu czają się trzy rasowe koty. Rozmawiamy o tym, że - jak twierdzi z uśmiechem pani Marzena - ich cykl choroby nowotworowej trwa 12 lat.
 • Jaka dieta jest niezbędna przy chorobie nowotworowej
  Po zakończeniu leczenia przyszła pora na odbudowę i wzmocnienie organizmu. Jednym z czynników, który ma bardzo duże znaczenie w powrocie do pełnego zdrowia, jest właściwy sposób żywienia chorego, a więc jego dieta.
 • Podczas leczenia w szpitalu nazywali go Piotruś Pan
  Nigdy nie umiałem usiedzieć na miejscu - opowiada Jacek Balkan, 32-letni dziennikarz motoryzacyjny radia TOK FM. Już jako osiemnastolatek założyłem firmę i zacząłem zarabiać pieniądze. Żyłem i żyję nadal bardzo szybko i intensywnie.
 • Szkodliwe konserwanty żywności
  Konserwanty są stosowane zgodnie z przewidzianymi prawem normami, ale spożywane regularnie gromadzą się w organizmie i mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia.
 • O oczy trzeba dbać. Nawet, gdy nie ma dolegliwości
  Dziś 70-latkowie prowadzą firmy i kierują samochodami, oglądają telewizję i pracują na komputerze, rosną wymagania w stosunku do wzroku. Wczesne rozpoznanie choroby pozwala na szybką interwencję - mówi prof. Jerzy Szaflik, okulista.