• "Fantastyczna czwórka" z Liverpoolu
  Ponad połowa wystawianych na aukcjach w 2012 roku autografów członków zespołu The Beatles i Elvisa Presleya to fałszywki. Choć ich wiarygodność podnosić mają certyfikaty autentyczności, te one... również okazują się podrobione.
 • "Śniadanie u Tiffany'ego" – skarb narodowy
  Kolejnych 25 filmów dołączyło w środę do U.S. National Film Registry, listy dzieł budujących dziedzictwo kulturalne Stanów Zjednoczonych. Wśród nich znalazły się światowej klasy dzieła: "Śniadanie u Tiffanyego", "Brudny Harry" oraz "Matrix".
 • Colt .38
  Broń legendarnej pary amerykańskich gangsterów Bonnie i Clyde została sprzedana na aukcji w USA za ponad pół miliona dolarów. Przestępczy duet napadał w latach 30. XX wieku na banki, nie stroniąc także od zabójstw i porwań.
 • 1. "Saga Zmierzch: Przed świtem. Część 2"
  Finałowa część światowego fenomenu na podstawie książek Stephenie Meyer "Saga Zmierzch: Przed świtem. Część 2" jest najbardziej oczekiwanym filmem tej jesieni. Ale – jak podaje Reuters – przyćmić go może obraz "Nędznicy" z gwiazdorską obsadą, któremu już dziś wróży się kilka statuetek Oscara. Oto najbardziej oczekiwane filmy tej jesieni...
 • Hollywoodzki aktor George Clooney postanowił czynnie wesprzeć kampanię wyborczą Baracka Obamy. Gwiazdor był główną atrakcją zorganizowanego w Genewie przyjęcia, na którym goście, za przywilej zjedzenia kolacji z aktorem musieli zapłacić 15 tys. dolarów. Zebrane w ten sposób pieniądze zasiliły konto sztabu wyborczego Baracka Obamy .
 • Słynny francuski aktor, Gerard Depardieu znów znalazł się w tarapatach. Gwiazdor jadący na skuterze został potrącony na paryskiej ulicy przez samochód. Kierowcy, zamiast załatwić sprawę polubownie, wdali się w kłótnię. Depardieu miał uderzyć oponenta w twarz.
 • Białorusin, na którego samochodzie była namalowana flaga Zwiazku Radzieckiego, nie został wpuszczony na Litwę. Straż graniczna odmówiła mu wjazdu, gdyż w nadbałtyckim kraju obowiązuje zakaz eksponowania sowieckich symboli w miejscach publicznych.
 • Madagaskar 3
  Spodobały się na prestiżowym festiwalu w Cannes, gdzie trzecia odsłona ich przygód miała swoją premierę. Podbiły Amerykę, bo po pierwszym weekendzie na ekranach "Madagaskar 3" trafił od razu na szczyt box office'u. Zwierzaki z nowojorskiego zoo powróciły w wielkim stylu i już odniosły kasowy sukces. W ciągu czterech dni wyświetlania, film zarobił na sprzedaży biletów już 136 mln dolarów.
 • Katy Perry bohaterką komiksu
  Katy Perry zostanie bohaterką komiksu z serii "Fame". Wcześniej wydawnictwo Bluewater Productions przygotowało juz komiksowe żywoty takich gwiazd jak Lady Gaga, czy
 • Taylor Swift pobiła takie gwiazdy, jak Lady Gagę czy Adele
  Magazyn "Billboard" okrzyknął Taylor Swift najlepiej zarabiająca gwiazdą. 22-letnia gwiazda country w 2011 roku zainkasowała na swoim koncie ponad 35 mln dolarów. Tym samym pobiła takie gwiazdy, jak Lady Gagę czy Adele.