• Adam Andruszkiewicz
  Myślę, że powrót Tuska jest jak najbardziej realny. Zastanawiam się nawet czy nie zostanie w tym celu specjalnie skrócona jego kadencja jako Przewodniczącego Rady Europejskiej, aby mógł być kandydatem opozycji na premiera. To najpoważniejsza postać do tego, żeby zjednoczyć ten obóz. Schetyna jest nielubiany i uważany za cynika - mówi w rozmowie z dziennik.pl Adam Andruszkiewicz z Koła Wolni i Solidarni.
 • Marek Sawicki
  - Wymiana kadrowa w 2015-2016 roku, powtórzona teraz przez Jana Ardanowskiego po przejęciu przez niego funkcji, sprawia, że nikt z dyrektorów departamentów czy to w Agencji Restrukturyzacji czy Ministerstwie Rolnictwa czy Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa nie chce podejmować decyzji. Ludzie się zwyczajnie boją, a wszystkie sprawy leżą - mówi Marek Sawicki, były minister rolnictwa.
 • Jerzy Meysztowicz
  "Zostało wykorzystane przekłamanie polegające na tym, jakoby część klubu była przeciwna dalszej wspólnej pracy. Rzekomo w związku z tą sytuacją PO zdecydowała się wykorzystać swoją pozycję i przyjąć kilku posłów - tak Jerzy Meysztowicz, wiceprzewodniczący Nowoczesnej, ocenia ostatnie ruchy wewnątrz Koalicji Obywatelskiej. I dodaje: "Osoby, które przeszły do klubu PO nie są już członkami Nowoczesnej. Ci, którzy zostali, wykażą się siłą charakteru.
 • Jan Gabiec
  "Musieliśmy zareagować na wyjście ośmiu posłów z klubu Nowoczesnej. Nasz zarząd otworzył drzwi dla tych właśnie osób. I nie tylko dla nich, chcemy dalej rozszerzać nasz klub Koalicji Obywatelskiej i nie mamy zamiaru się izolować. Liczymy na to, że cały klub Nowoczesnej rozważy naszą propozycję" - mówi poseł Jan Grabiec z PO w rozmowie z dziennik.pl.
 • Tadeusz Cymański
  W ubiegłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki podsumowywał trzy lata rządów Zjednoczonej Prawicy. W tle wyróżniały się unijne symbole pokaźnych rozmiarów. Tymczasem wcześniej usuwano unijne flagi, posłanka Pawłowicz nazywała ten symbol szmatą.  "Nie jest tajemnicą, że na niektórych, choć nielicznych, symbole Unii nie najlepiej działają. Nie możemy jednak przez pryzmat jednej sceny czy wypowiedzi budować wizerunku całego ugrupowania. To nieprawdziwy obraz" - mówi poseł Tadeusz Cymański.
 • Paweł Kukiz
  Radzę przyjrzeć się czym zajmują się rodziny większości obecnych posłów. Takich synów ministra Kamińskiego można liczyć na setki - mówi Paweł Kukiz w rozmowie z dziennik.pl
 • Izabela Leszczyna
  "W momencie kiedy wyborcy przejrzą na oczy i zrozumieją, że PiS jest partią oszukującą ich w cyniczny i haniebny sposób, wówczas pojawi się szansa na zmianę. Dopóki ludzie nie odsuną PiS od władzy, to można zrobić niewiele, tzn informować opinie publiczną o tym, co się dzieje. Jednak wierzę, że już za rok rządy PiS odejdą w zapomnienie i wtedy na pewno powołamy komisję śledczą" - mówi o aferze KNF Izabela Leszczyna, posłanka PO. 
 • Sejm
  "Wypełniliśmy intencje TSUE. Przywracamy sędziów, którzy odeszli w stan spoczynku do pracy w Sądzie Najwyższym. W pozostałym zakresie reforma wymiaru sprawiedliwości nadal obowiązuje i jest konsekwentnie wdrażana. Nie zmienimy tego, bo oczekiwania Polaków są dla nas najważniejsze" - deklaruje poseł PiS Marek Ast pytany przez dziennik.pl o nowelizację ustawy o SN.
 • Rafał Chwedoruk
  "Nowe pokolenie nie wyrasta ze sporu historycznego lat 90., nie pamięta początków konfliktu między PiS a PO. Pokolenie to mobilizuje się na razie okazjonalnie i głosuje niestandardowo: Kukiz, Palikot, Korwin-Mikke. To generacja o dużo niższym poziomie wspólnotowości. Można ją chwalić bądź ganić, ale będzie coraz liczniejsza i nie odnajduje się w obecnym podziale politycznym" - przekonuje politolog, prof. Rafał Chwedoruk. To dlatego nie ma w Polsce szans na klasyczny dwupartyjny model władzy. Choć jeszcze niedawno wydawało się to prawdopodobne.
 • Janusz Śniadek
  Janusz Śniadek w rozmowie z dziennik.pl cytuje powiedzenie: "Nie pytaj co Ojczyzna zrobiła dla ciebie, powiedz co ty zrobiłeś dla Ojczyzny". - W tej sytuacji Ojczyzna daje nam dodatkowy czas na odpoczynek i świętowanie. Warto z tego skorzystać - mówi poseł PiS, a wcześniej przewodniczący NSZZ "Solidarność".