• Brexit
  Brexit, czyli proces wychodzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej zakończy się 29 marca 2019 roku. Nad tym, jakie konsekwencje może przynieść zastanawiają się nie tylko rodzimi mieszkańcy Anglii, lecz także żyjący tam imigranci oraz przedsiębiorcy z całego świata.
 • pieniądze
  KNF, czyli Komisja Nadzoru Finansowego, jest organem nadzorującym rynek finansowy w Polsce. Do jego obowiązków należą liczne działania, które mają na celu zagwarantowanie m.in. prawidłowego funkcjonowania i bezpieczeństwa tego rynku.
 • Sandomierz, Rynek
  Sandomierz to dokonały pomysł na spędzenie weekendu. Przygotowaliśmy mały przewodnik z największymi atrakcjami turystycznymi tego miasta.
 • Zachwycająca Praga
  Praga jest bardzo chętnie odwiedzana przez turystów z całego świata. Nic dziwnego - jej liczne zabytki przedstawiają spectrum stylów architektonicznych, bogato zdobione sale zamkowe zapierają dech w piersiach, a wielkie ogrody pozwalają odpocząć na łonie natury. Co szczególnie warto zobaczyć, odwiedzając Pragę?
 • Kraków, widok na Bazylikę Mariacką
  Kraków nie bez powodu uchodzi za najpiękniejsze miasto Polski. Odpowiedź na pytanie, co zobaczyć spośród ogromu atrakcji, jakimi oczarowuje turystów, nie jest łatwy. Na naszej liście znalazły się miejsca dla miłośników historii, pięknej architektury oraz sztuki.
 • Sprawdź, kiedy wypadną dni wolne od pracy w 2018 roku. Przygotowaliśmy kalendarz oficjalnych świąt - zobacz kiedy przypadają święta ruchome, jak Boże Ciało, a także w jaki dzień tygodnia wypadną święta stałe, jak Wszystkich Świętych czy Wigilia.
 • Spełnienie kryteriów formalnych oraz pozytywne przejście postępowania kwalifikacyjnego umożliwiają zainteresowanemu rozpoczęcie trzyletniej służby przygotowawczej w Agencji Wywiadu. Po jej pomyślnym ukończeniu funkcjonariusz zostaje mianowany na stałe.
 • Mieszkanie na wynajem
  Decyzja o formie opodatkowania najmu należy do wynajmującego. Ma on prawo wybrać opodatkowanie na zasadach ogólnych lub ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Przedsiębiorcy, prowadzący wynajem w ramach działalności gospodarczej, mogą opłacać też podatek liniowy.
 • Miesięczne wynagrodzenie dyrektora szkoły wynosi kilka tysięcy złotych. Dyrektor jest wybierany przez organ prowadzący daną placówkę (wójta, burmistrza, prezydenta miasta) w wyniku konkursu. Zwycięzca zajmuje stanowisko przez kolejnych 5 lat - sprawdź, ile wynosi wówczas jego pensja.
 • Nowojorska giełda
  Zastanawiasz się nad mechanizmami działania giełdy papierów wartościowych? Poznaj podstawowe pojęcia, które przybliżą Ci ten świat wielkich transakcji finansowych.