• "House of Cards" - 6. sezon
  Wieńczący serię 6. sezon "House of Cards" rodził się w bólach. Netflix i twórca produkcji Beau Willimon stanęli przed poważnym dylematem
 • Jonah Hill i Emma Stone w serialu Maniac
  Twórcą serialu "Maniac" jest Cary Joji Fukunaga. To poważna figura w serialowym biznesie, która wcześniej odpowiadała m. in. za powstanie znakomitego "Detektywa" i napisała scenariusz do horroru "To.
 • BoJackHorseman
  Produkcja BoJack Horseman przedstawia specyficzny serialowy świat. Część zamieszkujących go bohaterów to ludzie, natomiast reszta to spersonifikowane zwierzęta, które pełnią typowo wielkomiejskie społeczne funkcje, ale są też wyposażone w alegoryczne zwierzęce cechy.
 • Serial Better Call Saul
  "Better Call Saul" to bliski serialowy krewny "Breaking Bad". Fani drugiej z tych produkcji już po pierwszych kilku minutach dowolnego z odcinków czwartego sezonu BCS zorientują się, kto maczał w nim palce. Ojcami obu są Vince Gilligan i Peter Gould. Pierwszy z nich ma bardzo silną pozycję w przemyśle serialowym już od dawna, bowiem w jego CV znajduje się m. in. Z Archiwum X.
 • Ozark
  Miejscem akcji serialu Ozark jest tzw. Kraina Ozark w stanie Missouri. To typowo wiejskie, rolnicze i zapomniane przez świat miejsce. Trafia tam doradca finansowy z Chicago, który musi wyprać dla narkotykowej mafii ogromną sumę pieniędzy, którą jest jej winien. To wokół tego wątku zbudowane są oba sezony serialu.
 • Kadr z serialu "Orange Is the New Black"
  Akcja serialu Orange Is the New Black jest osadzona w więzieniu. Nie jest to jednak zwyczajny zakład karny. Bohaterkami są kobiety, co jest rzadkością jak na standardy kina więziennego. Przestaje to jednak dziwić, gdy spojrzymy na listę płac produkcji – showrunnerem serialu jest bowiem Jenji Kohan, która ma w swoim CV między innymi Trawkę. Wiodącą rolę w jej wcześniejszym serialu również wiodły kobiety, które zostały przez nią potraktowane na przekór konserwatywnym społecznym konwenansom.
 • Serial "Trzynaście powodów"
  Zaczyna się jak żelazna serialowa klasyka, czyli "Twin Peaks". Już w na samym początku dostajemy po głowie słynną dewizą Alfreda Hitchcocka, że "najpierw ma być trzęsienie ziemi, a potem napięcie będzie narastać".
 • Chris Meloni jako Nick Sax, Patton Oswald jako Happy
  Serial Happy! opowiada historię zabójcy na zlecenie, który po fizycznej zapaści i odzyskaniu przytomności zaczyna widzieć błękitnego jednorożco-osiołka. Tak, to prawda, nie regulujcie odbiorników. Jeśli nawet ten opis was nie zainteresował, to nie zniechęcajcie się, bo jest to niezwykle oryginalna propozycja. Najlepiej definiuje ją kultowy cytat z Forresta Gumpa: „Życie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz, co ci się trafi”.
 • Luke Cage. Sezon 2 - kadr z trailera
  Serial Luke Cage został wyprodukowany we współpracy wytwórni Marvel Television i ABC Studios. Opowiada historię, która jest częścią serialowego uniwersum Marvela, w którego skład wchodzą między innymi takie tytuły jak Deredevil czy Jessica Jones. Luke Cage znajduje się w nieustannym stylistycznym rozkroku pomiędzy małym realizmem a komiksowością, co negatywnie wpływa na jego jakość.
 • Westworld
  Westworld to interesująca telewizyjna propozycja z pogranicza westernu i science-fiction. Akcja serialu rozgrywa się w sztucznie wykreowanym świecie ˗ parku rozrywki o nazwie „Westworld”, w którym ludzie mogą wcielać się w wybrane przez siebie rolę i odgrywać je w otoczeniu humanoidalnych robotów (hostów), które przybierają perfekcyjnie ludzką postać. Klienci wybierają dla siebie fabularny tryb, który wyznacza zakres ich działań. Mogą zabijać hosty, jednak ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Park rozrywki jest początkowo ściśle kontrolowany przez jego twórców. Zabawa w Boga musi się jednak skończyć katastrofą, której reperkusje obserwujemy w drugim sezonie produkcji (HBO wyemitowało jak dotąd 3 odcinki).