• Detektyw, 3 sezon
  Na początek dobre wieści dla miłośników pierwszego sezonu Detektywa" - będący w trakcie emisji (HBO) trzeci sezon serialu jest prawie tak samo dobry jak pierwszy. Twórca obu - Nic Pizzolatto - udowodnił, że druga chłodno przyjęta przez krytyków odsłona serii to wypadek przy pracy.
 • "House of Cards" - 6. sezon
  Wieńczący serię 6. sezon "House of Cards" rodził się w bólach. Netflix i twórca produkcji Beau Willimon stanęli przed poważnym dylematem
 • Jonah Hill i Emma Stone w serialu Maniac
  Twórcą serialu "Maniac" jest Cary Joji Fukunaga. To poważna figura w serialowym biznesie, która wcześniej odpowiadała m. in. za powstanie znakomitego "Detektywa" i napisała scenariusz do horroru "To.
 • BoJackHorseman
  Produkcja BoJack Horseman przedstawia specyficzny serialowy świat. Część zamieszkujących go bohaterów to ludzie, natomiast reszta to spersonifikowane zwierzęta, które pełnią typowo wielkomiejskie społeczne funkcje, ale są też wyposażone w alegoryczne zwierzęce cechy.
 • Serial Better Call Saul
  "Better Call Saul" to bliski serialowy krewny "Breaking Bad". Fani drugiej z tych produkcji już po pierwszych kilku minutach dowolnego z odcinków czwartego sezonu BCS zorientują się, kto maczał w nim palce. Ojcami obu są Vince Gilligan i Peter Gould. Pierwszy z nich ma bardzo silną pozycję w przemyśle serialowym już od dawna, bowiem w jego CV znajduje się m. in. Z Archiwum X.
 • Ozark
  Miejscem akcji serialu Ozark jest tzw. Kraina Ozark w stanie Missouri. To typowo wiejskie, rolnicze i zapomniane przez świat miejsce. Trafia tam doradca finansowy z Chicago, który musi wyprać dla narkotykowej mafii ogromną sumę pieniędzy, którą jest jej winien. To wokół tego wątku zbudowane są oba sezony serialu.
 • Kadr z serialu "Orange Is the New Black"
  Akcja serialu Orange Is the New Black jest osadzona w więzieniu. Nie jest to jednak zwyczajny zakład karny. Bohaterkami są kobiety, co jest rzadkością jak na standardy kina więziennego. Przestaje to jednak dziwić, gdy spojrzymy na listę płac produkcji – showrunnerem serialu jest bowiem Jenji Kohan, która ma w swoim CV między innymi Trawkę. Wiodącą rolę w jej wcześniejszym serialu również wiodły kobiety, które zostały przez nią potraktowane na przekór konserwatywnym społecznym konwenansom.
 • Serial "Trzynaście powodów"
  Zaczyna się jak żelazna serialowa klasyka, czyli "Twin Peaks". Już w na samym początku dostajemy po głowie słynną dewizą Alfreda Hitchcocka, że "najpierw ma być trzęsienie ziemi, a potem napięcie będzie narastać".
 • Chris Meloni jako Nick Sax, Patton Oswald jako Happy
  Serial Happy! opowiada historię zabójcy na zlecenie, który po fizycznej zapaści i odzyskaniu przytomności zaczyna widzieć błękitnego jednorożco-osiołka. Tak, to prawda, nie regulujcie odbiorników. Jeśli nawet ten opis was nie zainteresował, to nie zniechęcajcie się, bo jest to niezwykle oryginalna propozycja. Najlepiej definiuje ją kultowy cytat z Forresta Gumpa: „Życie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz, co ci się trafi”.
 • Luke Cage. Sezon 2 - kadr z trailera
  Serial Luke Cage został wyprodukowany we współpracy wytwórni Marvel Television i ABC Studios. Opowiada historię, która jest częścią serialowego uniwersum Marvela, w którego skład wchodzą między innymi takie tytuły jak Deredevil czy Jessica Jones. Luke Cage znajduje się w nieustannym stylistycznym rozkroku pomiędzy małym realizmem a komiksowością, co negatywnie wpływa na jego jakość.