• Pokazują, co GROM ma w komputerze

  Po publikacji "DGP" przetargi na zakupy dla jednostki GROM nadal są jawne. Dowództwo Wojsk Specjalnych twierdzi, że co prawda informuje o planach zakupów dla jednostki GROM, ale "nie upublicznia decyzji o wyborze konkretnego oferenta". Nic bardziej mylnego.

 • GROM kupuje lornetki i monookulary termowizyjne, celowniki optyczne, karabiny o kalibrze 7,62 oraz 5,56 mm i inwestuje w łączność. MON opublikowało na swojej stronie internetowej 17 ogłoszeń o przetargach dla tej jednostki specjalnej. Byli i obecni komandosi są tą jawnością oburzeni.
 • Tak MON zdradza sekrety GROM-u
  To skrajna ignoracja. Nikt na świecie tak nie robi - eksperci i komandosi są oburzeni postawą MON, który opublikował na swojej witrynie internetowej ogłoszenia o przetargach dla jednostki specjalnej GROM. Wynika z nich np., jaka jest liczebność formacji i kiedy komandosi mają wyjazdowe ćwiczenia.
 • Gen. Waldemar Skrzypczak nie przyszedł na posiedzenie sejmowej komisji obrony, gdzie rozmawiano m.in. o wyposażeniu polskich żołnierzy w Afganistanie. Posłowie PO i PSL zapowiedzieli wcześniej, że chcą ustalić, czy generał kwestionuje zasadę cywilnej kontroli nad armią.
 • Najpewniej nie dojdzie do konfrontacji szefa MON Bogdana Klicha i gen. broni Waldemara Skrzypczaka podczas środowego posiedzenia sejmowej komisji obrony. Generał, który ostatnio publicznie skrytykował system zakupów dla polskich żołnierzy w Afganistanie, nie dostał do tej pory zaproszenia, mimo iż zostało ono przekazane resortowi.
 • Skrzypczak
  Dymisja dowódcy Wojsk Lądowych wywołała gorące dyskusje w jednostkach wojskowych w całej Polsce. Huczy na forach poświęconych obronności. O Waldemarze Skrzypczaku rozmawia się w garnizonach i szkołach wojskowych. Jednak szef MON Bogdan Klich uznał ten temat za zamknięty.
 • Ważą się losy Skrzypczaka
  Po południu rozstrzygną się losy generała Waldemara Skrzypczaka, który w wywiadzie dla DZIENNIKA ostro skrytykował resort obrony. Wczoraj z wojskowym rozmawiali szefowie MON i BBN: Bogdan Klich i Aleksander Szczygło. Dziś w sprawie generała spotkają się prezydent i minister obrony.
 • Brak śmigłowców to największe utrapienie polskich żołnierzy biorących udział w misji. Spośród dziesięciu śmigłowców sprawna jest tylko połowa. Potrzebny jest więc nowy sprzęt. Donald Tusk niechętnie odnosi się za to do pomysłu wysłania dodatkowych żołnierzy do Afganistanu.
 • Akcję w prowincji Ghazni, w czasie której polscy żołnierze wpadli z zasadzkę, zaplanował korpus afgański - ustalił DZIENNIK. "Można podejrzewać, że był przeciek i o planach poinformowano talibów" - mówi nasz informator. W walce zaginął jeden polski żołnierz, a czterech zostało rannych.
 • Stocznia Marynarki Wojennej wystąpiła do sądu o ogłoszenie upadłości. Postępowanie to ma doprowadzić do ugody z wierzycielami, których jest już ośmiuset. Prezes Stoczni Roman Kraiński daje sobie dwa lata na wyprowadzenie firmy z tarapatów. Jeśli to się nie uda – polska Marynarka Wojenna nie będzie miała gdzie budować i remontować okrętów