• Kancelaria Donalda Tuska ogłosiła przetarg na sprzątanie siedziby premiera. Zaznaczyła, że wygra firma, której sprzątaczki mają certyfikaty ABW, upoważniające do oglądania tajnych dokumentów. Mariusz Błaszczak, szef kancelarii za rządów PiS mówi, że to absurd. "Chyba, że chodzi o złe intencje" - dodaje.
 • Obrońca Bubla nie widzi w nim Goebbelsa
  Mimo że Leszek Bubel uchodzi za naczelnego antysemitę kraju, jego adwokat nie ma problemu ze znalezieniem argumentów na jego obronę. Profesor Piotr Kruszyński - obrońca Bagsika, Mazura i "Fryzjera" - wskazuje, że Bubel jest niewinny, bo nie mówił, że "Żydzi to podludzie roznoszący tyfus".
 • Nikt w PZPN nie poda jutro kuratorowi ręki
  Choć wojna między rządem i PZPN o to, kto rządzi w polskiej piłce, została zawieszona, strony szykują działania zaczepne. Na jutrzejsze spotkanie z działaczami idzie doradca ministra sportu Adam Giersz. Zabiera ze sobą znienawidzonego w związku kuratora Roberta Zawłockiego. "Będziemy traktować tego chochoła jak powietrze" - mówi dziennikowi.pl rzecznik PZPN Zbigniew Koźmiński.
 • "Przedłużanie agonii pogorszy sytuację" - mówi dziennikowi.pl Ireneusz Jabłoński, ekspert z centrum im. Adama Smitha. Ekonomista wieszczy, że skutki rozdawania bankom rządowych pieniądzy będą takie jak przy kryzysie w 1929 roku. Prezesi banków w histerii. Mówią, że już mamy powtórkę z przedwojennego krachu i że trzeba ratować ich instytucje.
 • Jeden wywiad, a drwin co niemiara. Szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki mówi w RMF, że Lech Kaczyński chce spotkania z rządem, by ten "pochwalił się nową Irlandią". Zapowiedzi rządu o walce z układem w piłkarskiej korporacji nazwał "wypowiedziami w tabloidach". "Za chwilę ogon pod siebie i wszystkie żądania spełni pan premier" - kpił Kownacki.
 • "Jeśli to lobbing stoi za decyzją unijnego komisarza, by pogrążyć stocznie, Polska powinna wstrzymać się z procesem ratyfikacji traktatu z Lizbony" - mówi senator PO Krzysztof Zaremba. Co to za lobbing? Dziennik.pl dowiedział się, że na upadku mogą skorzystać np. akcjonariusze, którzy zyskaliby tyle, by wykupić jedną stocznię.
 • Posłowie donieśli na Kaczyńskiego prokuraturze
  Parlamentarzyści rządzącej koalicji wiedzą, jak dopiec byłemu premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu. Jego wrogowie z komisji śledczej do spraw nacisków na specsłużby za rządów PiS znaleźli powód, by donieść na niego do prokuratury. Podczas jednego z przesłuchań usłyszeli, że Kaczyński miał zdradzić tajemnicę śledztwa. Na dodatek komuś, kto później sam poszedł za kratki.
 • Kaczyński: To prezydent powinien decydować, czy strącić porwany samolot
  Lech Kaczyński uważa, że rozkaz o zestrzeleniu samolotu porwanego przez terrorystów powinien wydawać prezydent. To jego komentarz do sprawy, którą zajmował się Trybunał Konstytucyjny. Sędziowie uznali, że politykom nie wolno decydować o życiu lub śmierci niewinnych pasażerów. Do tej pory obowiązywało prawo, które zezwalało na wydanie takiej decyzji szefowi MON.
 • O wysokości cen prądu mają decydować urzędnicy, a nie rynek - tak zdecydował Urząd Regulacji Energetyki. Władze wstrzymują się na razie z uwolnieniem cen energii w Polsce. W praktyce oznacza to, że dostawcy prądu nadal będą prosić URE o zgody na podwyżki. Ale zła wiadomość jest taka, że ich prośby prawdopodobnie będą spełniane.
 • Choć prokuratura przekonuje, że molestował swe urzędniczki - a jedną, ciężarną, miał nawet zgwałcić - prezydent Olsztyna wyszedł wolność. Sąd Okręgowy w Olsztynie stwierdził, że Czesław Małkowski nie powinien mataczyć poza celą. Jednak na wszelki wypadek zakazał mu zbliżać się do kobiet, które go oskarżają o lubieżne czyny.