• Marc Levy to najpoczytniejszy pisarz we Francji, ma uwodzicielski wygląd Alaina Delona i szarmanckie maniery. Łączna sprzedaż jego dziesięciu powieści przekroczyła 20 milionów egzemplarzy. Z bestsellerowym twórcą rozmawialiśmy o pamiątkach z podróży, ważnych lekturach i swojskiej wędlinie.
 • „Prorok”, triumfator tegorocznych Cezarów, uhonorowany nagrodą Grand Prix na ubiegłorocznym festiwalu w Cannes, właśnie wchodzi na ekrany polskich kin. Twórca filmu, wielokrotnie nagradzany reżyser i scenarzysta Jacques Audiard, rozmawia z nami o przemocy w kinie, Romanie Polańskim i problemach z Proustem.
 • Ponadczasowa idea mostu
  "Kiedy tylko dowiedziałem się, że chodzi o stworzenie projektu osadzonego w terenie, który znałem jako dziecko, wróciły wspomnienia" - wyznał nam Bohdan Paczkowski. Polski architekt od lat mieszkający w Luksemburgu, zwycięzca konkursu na siedzibę Muzeum Historii Polski w Warszawie, opowiada o swoim projekcie.
 • Anne Goscinny: Mikołajek to anty-Harry Potter
  Na 50 urodziny słynnego francuskiego rozrabiaki dostajemy prezent - niewydane dotąd w formie książki "Nieznane przygody Mikołajka". Córka jednego z autorów, Anne Goscinny, opowiedziała nam o powstawaniu tego tomu, własnych lekturach i prokreacyjnej mocy Mikołajka.
 • Spieszył się w „Speed – niebezpieczna prędkość”, wiódł podwójne życie jako Neo w „Matriksie”. KEANU REEVES gra teraz kosmitę w „Dniu, w którym zatrzymała się Ziemia”, remake’u jednego z najsłynniejszych filmów fantastyczno-naukowych w historii kina
 • Ellen Page opowiada o "Juno"
  Zupełnie jak jej bohaterka z "Juno" przeszła przyspieszony kurs dojrzewania - jako 10-latka debiutowała w serialu telewizyjnym. W wieku 20 lat otrzymała nominację do Oscara. W tym czasie zagrała m.in. w "Pułapce" i "X-Menie 3". Filigranowa Kanadyjka Ellen Page opowiada o lekturach do poduszki, niechcianej ciąży i współczesnych nastolatkach.
 • TWARDA SZTUKA (GEORGIA RULE) USA 2007 W ROLACH GLOWNYCH LINDSAY LOHAN, JANE FONDA, FELICITY HUFFMANFOT. MONOLITH
  Dwukrotna laureatka Oscara, Jane Fonda, opowiada "Kulturze TV" o nowym filmie, wizytach w domu publicznym i czego można się nauczyć, żyjąc bez prądu
 • Brian De Palma, reżyser "Czarnej Dalii", ekranizacji powieści Jamesa Ellroya, opowiada KULTURZE TV o kontaktach ze świetnym pisarzem i o tym, za co podziwia Scarlett Johansson
 • James Ellroy, autor zekranizowanej przez Briana De Palmę "Czarnej Dalii" (polska premiera 17 sierpnia), jeden z najwybitniejszych współczesnych pisarzy amerykańskich, opowiada o demonach przeszłości i swoim nieco lekceważącym stosunku do przemysłu filmowego.
 • Laura Dern opowiada "Kulturze TV" o dzieciństwie spędzonym na planach filmów Hitchcocka i Scorsese oraz o tym jak się czuje idąc po czerwonym dywanie.