• Od 11 miesięcy polskie służby robią co mogą, by odnaleźć szyfranta Stefana Z. Nie wiadomo, co stało się z chorążym znającym najtajniejsze szyfry naszego wywiadu. Prokuratura wojskowa postawiła mu właśnie zarzut dezercji. Nie wyklucza jednak żadnej wersji - od morderstwa po zdradę.
  • Wszystko wskazuje na to, że Krzysztof Piesiewicz brał kokainę - przyznaje prokurator badający sprawę senatora. Decyzja o nieuchylaniu immunitetu Piesiewicza była błędna - krytykuje kolegów z Platformy Obywatelskiej minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.
  • Krzysztof Piesiewicz jest cieniem samego siebie. Od czasu ujawnienia kompromitujących go nagrań szantażystów schudł kilkanaście kilogramów i prawie nie wychodził z domu - pisze "Wprost", który dotarł do dokumentu pokazującego, jaką gehennę przechodził senator przez ostatni rok.
  • PO zastanawia się, na kogo postawić w wyborach prezydenckich. Polacy już wiedzą, kogo chętniej widzieliby w wyścigu do pałacu. Bronisław Komorowski bije na głowę Radosława Sikorskiego - wynika z sondażu instytutu Homo Homini, wykonanego na zlecenie "Dziennika Gazety Prawnej" i Polsat News.
  • Nie boję się fali antysemickich obelg pod adresem żony - przyznał w wywiadzie z "Przekrojem" Radosław Sikorski, możliwy kandydat PO na prezydenta. Szef MSZ mocno reklamował swoją żonę jako potencjalną przyszłą Pierwszą Damę. Przyznał też, że Anne Applebaum myśli o polskim obywatelstwie.
  • Ta relacja złotymi zgłoskami zapisze się w historii sportu, tak jak złoty bieg Justyny Kowalczyk na igrzyskach w Vancouver. Tomasz Zimoch, najsłynniejszy komentator Polskiego Radia, dał upust swoim emocjom przed mikrofonem. Posłuchaj, jak zagrzewał Polkę do boju.
  • Ustawę dezubekizacyjną, która odbiera tysiącom funkcjonariuszy służb PRL przywileje emerytalne, bada dziś Trybunał Konstytucyjny. Sprawa jest kontrowersyjna, tak jak opinia Waldemara Pawlaka. Wicepremier w Radiu ZET bronił generała Wojciecha Jaruzelskiego. Zobacz nagranie.
  • Grzegorz Napieralski nie ukrywa, że chętnie widziałby Adama Małysza w swojej partii. Co więcej, jego zdaniem nasz medalowy skoczek po sukcesie na igrzyskach bez problemu wygrałby wybory prezydenckie. Napieralski ostrzega jednak, że na Małysza szybko znalazłyby się haki.
  • "Donald Tusk jest słabej konstrukcji psychicznej" - ogłosiła posłanka PiS Beata Kempa, która przesłuchiwała premiera przed komisją hazardową. Te słowa komentuje Grzegorz Schetyna, szef klubu PO. "Czy posłanka Kempa myślała o słabym rekinie ludojadzie?" - odpowiada w Radiu ZET.
  • To weekendowa rozmowa w Radiu ZET, więc politycy komentujący bieżące wydarzenia pozbywają się poważnych min. Rzecznik rządu sypnął nawet żartem. Paweł Graś stwierdził, że w wyborach prezydenckich z Lechem Kaczyńskim wygrywa każdy - nie tylko Janusz Palikot, ale nawet... Ciocia Klocia.