• Świńska grypa stała się doskonałym źródłem zarobku dla cyberprzestępców. Podrabiane leki antywirusowe sprzedawane w internetowych aptekach zdetronizowały Viagrę. Przynoszą rosyjskim i ukraińskim gangom wielomilionowe zyski.
 • Izraelczycy i Amerykanie rozpoczynają na pustyni Negew i Morzu Śródziemnym największe w historii manewry obrony przeciwrakietowej. Cele jest jasny: wojskowym zależy na zintegrowaniu czterech niezależnych systemów obrony działających na lądzie i morzu.
 • To mógł być prawdziwy horror dla pasażerów. Spółka PKP Intercity pokłóciła się z PKP Przewozy Regionalne o sprzedaż biletów w kasach. Poszło o długi i pobieraną prowizję. Umowę nawet zerwano, a to by oznaczało, że skończyłaby się era wspólnych kas na dworcach. Ale w nocy do rozmów wrócono i się dogadano.
 • Zwolniona w marcu z TVP Anita Gargas wytoczyła przeciwko swojemu dawnemu pracodawcy sądowe działa. Uważa, że pomysł na program "Wielki test z historii" jest jej, a telewizja dalej emituje ten program. TVP do kradzieży się nie przyznaje i nie zamierza zdjąć programu z anteny.
 • W każdy piątek każdy polski muzułmanin musi modlić się za prezydenta Rzeczpospolitej. Nie ma wyjścia, taki obowiązek nakłada na niego... ustawa. Muzułmanie chcą jednak to zmienić. Przekonują resort MSWiA do wykreślenia tego zapisu. Mają już nawet własny projekt nowej ustawy.
 • Prawo jazdy nie będzie już dożywotnie
  Co 15 lat będziemy musieli się pofatygować do urzędu, by wymienić prawo jazdy. Ale to niejedyne zmiany planowane przez resort infrastruktury. Wróci na przykład zielony listek dla początkujących kierowców. Przez dwa lata będą na okresie próbnym. Pojawi się prawo jazdy dla quadowców, a miłośnicy motocykli poczekają na możliwość jazdy kilka lat dłużej.
 • Wystarczyły minuty, by ulice Krakowa zamieniły się w rwące potoki. Gwałtowny atak burz nie oszczędził też innych miast w południowo-wschodniej Polsce. W Bielsku-Białej pojawił się nawet śnieg. Bardzo silnie wiało. Niestety jest też ofiara śmiertelna - na Lubelszczyźnie piorun zabił kobietę.
 • Paszportu przed wakacjami nie wyrobisz?
  Przez dziesięć dni nie będziemy mogli wyrobić paszportu - alarmuje "Polska". Wszystko przez to, że już 12 czerwca zmieniają się przepisy i przy wyrabianiu paszportu trzeba będzie zostawiać odciski palców. A urzędy dostaną czytniki dopiero 22 czerwca. Tylko, że gazecie pomyliły się daty. Przepisy zmieniają się bowiem właśnie 22 czerwca. Czytniki będą na czas.
 • Elita Polski przestała istnieć
  Genialny pomysł czy kpina? Internet podzielił się w dyskusji nad portalem Elita-Polski.pl. Za tysiąc złotych jego twórca oferował pocztę internetową, miejsce na blog, ale przede wszystkim miejsce na "elitarnej" liście. Okazało się jednak, że chętnych do wejścia do elity Polski jest niewielu.
 • Była szefowa kontrowersyjnej "Misji specjalnej" wraca do "Gazety Polskiej". W marcu Anitę Gargas z pracy w TVP zwolnił Piotr Farfał. Na tą decyzję zwolennicy programu odpowiedzieli manifestacją z pochodniami. O cenzurze pisała "Gazeta Polska", w której Gargas pokieruje teraz publicystyką.