• Sklep
  Z naszego rynku znika sieć szwedzkich barów kawowych Wayne’s Coffee. Ważą się losy Bomi i Gino Rossi. Na sprzedaż są też drogerie Schleckera. Jednocześnie do Polski wchodzi w tym roku 25 nowych zagranicznych marek.
 • Hipermarket
  Zakupy online można zrobić między innymi w Empiku, E.Leclercu, Auchan, Bricomanie, Praktikerze, a od kilku dni także w Leroy Merlin. Przed wakacjami do tego grona dołączyć ma również Tesco. Na razie Polacy zaglądają do e-hipermarketów raczej z ciekawości.
 • Przedszkolanki, nauczyciele i inne osoby, które w swoim zawodzie mają bezpośredni kontakt z dziećmi będą musiały dostarczyć pracodawcy zaświadczenie o niekaralności za przestępstwa dotyczące pedofilii - tak chce Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.
 • Za złamanie zakazu konkurencji firmy żądają odszkodowań i rozwiązania umów o pracę. W Siedlcach zapadł pierwszy wyrok wypowiadający umowę o pracę łamiącą zakaz konkurencji. Firmy chcą, aby utrata pracy za zatrudnienie u konkurencji została wpisana do kodeksu pracy.
 • Doniesiesz na szefa - sąd cię ochroni
  Biznesmeni chcą, by każdy pracownik w firmie mógł bez problemu donieść na szefa, czy kolegów. Domagają się, by człowiek, który ujawni to, co się dzieje w firmie mógł zeznawać jako świadek incognito. Liczą na to, że dzięki temu więcej ludzi będzie chciało stać się informatorami.
 • Jak szukać pracy to tylko na Wybrzeżu. Tam jest najwięcej ogłoszeń pracodawców. Są też inne dobre wieści z polskiego rynku pracy - 84 procent polskich firm nie chce zwalniać, a prawie 90 procent nie będzie ciąć pensji
 • Krytykujesz szefa? Zapłacisz odszkodowanie!
  Niegdyś na wysuwane publicznie pod ich adresem obelgi, pracodawcy patrzyli przez palce. Ostatnimi jednak czasy coraz częściej bronią się przed często niesłusznymi zarzutami. W ostatnim roku aż trzy razy częściej skarżyli się w sądach na pracowników, którzy ich obrazili. Przełożeni karzą najczęściej podwładnych naganami i zwolnieniem dyscyplinarnym.
 • Z 400 tysięcy porodów, które odbywają się rocznie w Polsce, nawet 12 tysięcy kończy się tzw. cesarskim cięciem na życzenie - oceniają położnicy. Przed cesarskim cięciem młodych Polek nie odstraszają nawet ostrzeżenia, że co dziesiąty taki zabieg może zakończyć się dla matki i dziecka poważnymi powikłaniami. Kobiety chcą rodzić bezboleśnie i szybko - i stawiają na swoim - pisze DZIENNIK.
 • Polacy robią zapasy tanich leków
  Od 2009r. z polskich aptek może zniknąć 1462 leków, w tym 998 refundowanych, bo firmy farmaceutyczne wstrzymują ich produkcję. W miejsce zlikwidowanych lekarstw w aptekach pojawią się droższe zamienniki - pisze DZIENNIK.
 • Kopacz podniesie OC?
  Ubezpieczenia aut pójdą w górę. Wszystko przez minister zdrowia, która miała zlikwidować "podatek Religi" płacony przez kierowców w OC na leczenie ofiar wypadków, a teraz chce podwyższyć ten haracz. "Nie wykluczam podniesienia podatku z 12 do 20 procent" - grozi Ewa Kopacz w DZIENNIKU.