• Pilot, który odmówił wylądowania w Tbilisi, gdy leciał z Lechem Kaczyńskim, znów usiadł za sterami samolotu z prezydentem na pokładzie. Tym razem Grzegorz Pietruczuk wiózł Kaczyńskiego do Nowego Jorku. I - w odróżnieniu od sierpniowego lotu do Gruzji - teraz prezydent nie będzie mógł już nazwać pilota lękliwym, bo ten bez problemów doleciał do celu.
 • Szkoły masowo wymuszają na rodzicach opłaty
  To dobrowolna składka - zapewniają kuratorzy. Ale rzeczywistość jest porażająca. Polskie szkoły zmuszają do płacenia składek na Radę Rodziców - dawny Komitet Rodzicielski. Stosują szantaż i groźby, łamiąc prawo. Dyrektor warszawskiej szkoły zagroził rodzicom wprost: albo składka, albo nie ma świadectwa. "Takie nadużycia są w aż 95 procentach szkół" - alarmuje rzecznik praw ucznia i rodzica Krzysztof Olędzki.
 • Po prostu się pomyliłam - tak Julia Pitera odpowiada posłowi PSL, który zarzucił jej kłamstwo. "Pitera twierdzi, że dzwoniła do niej dziennikarka. To nieprawda" - mówił Eugeniusz Kłopotek. Jego słowa potwierdziła sama dziennikarka. Rozmawiałam z nią - ripostowała Pitera. Ale potem przyznała, że pomyliła gazety. Dziennikarkę z dziennikarzem zresztą też.
 • Policja weszła do domu Tomasza Lisa
  Choć jest znanym dziennikarzem, policja nie boi się zapukać do jego drzwi. Tak było w środę wieczorem, gdy w mieszkaniu Tomasza Lisa pojawili się mundurowi. Czego chcieli? Taśmy z monitoringu, na której widać bójkę policjantów z piłkarzami - Radosławem Majdanem i Piotrem Świerczewskim. Lis pokazał ją w telewizji.
 • Jesieni nie będzie? Od razu przyjdzie zima?
  Choć w kalendarzu wciąż lato, to trudno w to uwierzyć. Za oknem zimno, a niedługo czekają nas nawet przymrozki. Ciepłe dni już nie wrócą. "Lepiej szykować się do zimy, bo ta przyjdzie wyjątkowo szybko" - mówi Wojciech Czarnecki, klimatolog z uniwersytetu w Poznaniu.
 • "Słyszeliśmy potężny huk. Wiedzieliśmy, że stało się coś strasznego" - mówią mieszkańcy Mesinges we francuskich Alpach. Na tamtejszym przejeździe kolejowym rozpędzony pociąg wjechał w autobus, wiozący 50 dzieci. "Pięcioro z nich zginęło na miejscu. Nie żyje też kierowca ciężarówki. Cztery osoby w stanie krytycznym wciąż walczą o życie" - informuje francuska policja.
 • Prezydent Lech Kaczyński zapewnia, że jest zdrowym człowiekiem o dobrej, niesportowej, kondycji
  Jestem człowiekiem zdrowym, niesportowej na pewno kondycji, ale zupełnie dobrej - zapewnia prezydent Kaczyński. Świadczyć mają o tym choćby jego liczne podróże. "W ostatnich miesiącach miałem około 60 wystąpień publicznych, w tym tylko jedno z kartki" - mówi prezydent. A jeśli ktoś nie wierzy w dobre zdrowie prezydenta, to przekona się o tym, czytając raport, który ma jednak zostać opublikowany.
 • Jest uzasadnienie wyroku w sprawie obozów pracy
  Byli wykorzystywani i maltretowani. Polacy we włoskich obozach pracy byli prawdziwymi niewolnikami - tak brzmi ogłoszone właśnie uzasadnienie wyroku sprzed kilku miesięcy, kiedy to sąd w Bari skazał 16 Polaków zamieszanych w sprawę obozów pracy. Za znęcanie się nad rodakami i wysyłanie ich na katorgę dostali oni kary od 4 do 10 lat więzienia.
 • Chciał wyłudzić prawo jazdy - uznał sąd. I skazał byłego wojewodę mazowieckiego Wojciecha Dąbrowskiego na 10 miesięcy w więzienia. Ale były wojewoda nie trafi za kraty. Dlaczego? Bo dostał wyrok w zawieszeniu na dwa lata. Mimo to Dąbrowski, który do winy się nie przyznał, jest bardzo niezadowolony z wyroku. Teraz zapowiada apelację.
 • Posłowie PiS: Czuma knebluje usta opozycji
  Nie radzi sobie z pracą szefa komisji śledczej i nie respektuje praw jej członków - takim przewodniczącym komisji śledczej ds. nacisków ma być Andrzej Czuma z PO. "Knebluje nam usta" - grzmieli posłowie PiS zasiadający w komisji, a Arkadiusz Mularczyk złożył wniosek o odwołanie Czumy z funkcji przewodniczącego.