• Polscy śledczy przesłuchają amerykańskich polityków w sprawie domniemanych więzień CIA w Polsce - dowiedział się nieoficjalnie dziennik.pl. "W związku ze śledztwem oczywiście nie wykluczamy takiej możliwości" - mówi nam prokurator Robert Majewski z Prokuratury Krajowej w Warszawie.
 • PO chce ukarać Wojciecha Jasińskiego
  Czy minister skarbu w rządzie PiS Wojciech Jasiński będzie odpowiadał za postępowanie wobec stoczni przed Trybunałem Stanu? Wniosek PO w tej sprawie trafił do Sejmu, ale został zwrócony ze względu na braki formalne. Jednak Józef Zych z PSL zapewnia dziennik.pl, że Komisja Odpowiedzialności Konstytucyjnej, której przewodniczy, zajmie się nim w ciągu miesiąca.
 • PiS chce zmieniać konstytucję, by kastrować pedofilów i nie wpuścić do Sejmu przestępców
  Zakaz kandydowania do Sejmu osobom skazanym za przestępstwa karne, chemiczna kastracja pedofilów, odebranie wysokich emerytur esbekom oraz otwarcie korporacji prawniczych - to najważniejsze z siedmiu propozycji zmian w konstytucji, które ogłosiło PiS.
 • Dziewięciu posłów PiS będzie miało kłopoty w związku z usprawiedliwieniami nieobecności w Sejmie
  Kilku parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości będzie miało kłopoty w związku z usprawiedliwieniami za nieobecności w Sejmie. Wśród nich nie ma prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Postępowanie dyscyplinarne wobec dziewięciu swoich kolegów wszczął poseł Marek Suski.
 • Ludwik Dorn może na razie odetchnąć z ulgą. Komitet polityczny PiS nie zdecydował o wyrzuceniu go z partii - dowiedział się dziennik.pl. Ludwikiem Dornem, który krytykował Jarosława Kaczyńskiego, odpierając zarzuty, że nie płaci alimentów, zajmie się rzecznik dyscypliny PiS.
 • Wałęsa: Chcę być na polskim euro
  Nie opadną tak szybko emocje po politycznej kłótni o to, czy wizerunek Lecha Wałęsy powinien znaleźć się na polskiej monecie euro. Głos w tej sprawie zabrał bowiem sam zainteresowany, czyli były prezydent. I nie ma nic przeciwko, by na monetach się pojawił. "Chciałbym jednak, by nie był to niski nominał, bo takimi monetami ludzie będą z wiatrówki strzelać" - mówi dziennikowi.pl.
 • W 2011 roku mamy mieć euro - ogłosił premier. Problem w tym, że nikt nie wie, nawet Narodowy Bank Polski, kto ma zdecydować o wyglądzie naszej nowej waluty. Ale politycy już się o to kłócą. SLD chce, by były tam wizerunki noblistów, m.in. Lecha Wałęsy - dowiedział się dziennik.pl. Na byłego prezydenta z rezerwą reagują PO i PSL. PiS w ogóle nie wierzy w obietnice o szybkim przyjęciu euro.
 • Trzech byłych zomowców, skazanych za pacyfikację kopalni "Wujek", którzy nie stawili się w więzieniu, ma być tam doprowadzonych przez policję - dowiedział się dziennik.pl. Zdecydował tak katowicki sąd. Na wolności jest wciąż siedmiu skazanych za masakrę z pierwszych dni stanu wojennego.
 • Niesiołowski do Pitery i Kłopotka: Skończcie już!
  To afera z nonsensu, trzeba ją szybko wyciszyć - tak Stefan Niesiołowski komentuje gorący spór Julii Pitery z Eugeniuszem Kłopotkiem. Wicemarszałek Sejmu apeluje do pani minister i posła PSL, by skończyli wzajemne medialne oskarżenia, bo to tylko szkodzi Platformie Obywatelskiej i ludowcom.
 • Byli zomowcy, skazani za pacyfikację kopalni "Wujek", którzy nie stawili się w więzieniu, mogą spać spokojnie. Jak dowiedział się dziennik.pl, sąd nie może kazać policji ich ścigać, bo nie dostał jeszcze od służby więziennej żadnych dokumentów. Na wolności wciąż jest sześciu sprawców masakry górników.