• Sikorski robi czystki w Moskwie
  Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski chce ostatecznie zerwać z nadal obecnym w naszej dyplomacji postpeerelowskim bizancjum. Dlatego zamierza zlikwidować 16 ambasad na świecie, a istniejące kadrowo odchudzić. Do kraju ma powrócić 200 dyplomatów. Największe cięcia będą w Moskwie - czytamy w DZIENNIKU.
 • Rodziny Katyńskie oskarżają Gosiewskiego o kłamstwo
  Rodziny ofiar Katynia zarzucają kłamstwo Przemysławowi Gosiewskiemu - pisze DZIENNIK. "Nie upoważniliśmy pana do występowania w naszym imieniu, a przedstawione przez pana - jako rzekomo nasze – stanowisko jest nieprawdziwe" – czytamy w liście podpisanym przez prezesa zarządu Federacji Rodzin Katyńskich Andrzeja Sariusza-Skąpskiego. Chodzi o spór o upamiętniające ofiary Katynia dęby, które chciał przesadzić poseł PiS.
 • Sikorski wprowadza musztrę dla urzędników MSZ
  Radosław Sikorski wziął się za porządki w MSZ: od niedawna jego pracownicy mają obowiązek odnotowywania wszystkich wyjść poza gmach ministerstwa, a czas przeznaczony na nieformalne spotkania muszą odpracować. Jeden z dyrektorów MSZ miał z kolei zażądać od pracowników lojalek - ujawnia DZIENNIK
 • To podróż życia - powiedział o swej wyprawie do Ameryki Południowej Donald Tusk. I trudno w to nie wierzyć. Premier wraz z żoną spędzi sześć dni na ziemi Inków. Będzie spotykał się z politykami, ale również zwiedzał. Za tę podróż zapłacimy 1,5 miliona złotych - podliczył DZIENNIK.
 • Władysław Bartoszewski radzi uważać na to, co robią Niemcy
  Niemiecki rząd przyjął projekt utworzenia placówki, która ma upamiętnić przymusowe wysiedlenia Niemców po II wojnie światowej i inne wysiedlenia w Europie w ubiegłym wieku. Polska odrzuciła zaproszenie i nie uczestniczy w tym projekcie. "Niemcy robią, co uważają, a my uważamy, co oni robią" - komentuje w DZIENNIKU profesor Władysław Bartoszewski.
 • Zbiórka na szampon dla pani minister Ewy Kopacz
  Szefowa resortu zdrowia Ewa Kopacz ma wrogów nie tylko wśród lekarzy, ale i w rządzie. Ministrowie w gabinecie Donalda Tuska przekazują sobie SMS-y o zbiórce pieniędzy na szampon do włosów dla pani minister - pisze DZIENNIK. "Jeżeli złapałbym takiego, to nakopałbym mu nie powiem do czego" - odgraża się Zbigniew Chlebowski, szef klubu Platformy.
 • Dziś zapadnie decyzja, do kiedy polscy żołnierze będą w Iraku
  To będzie duży krok w kierunku zrealizowania jednej z wyborczych obietnic PO. Rząd Donalda Tuska podejmie decyzję w sprawie irackiej misji polskich wojsk. I choć oficjalny wniosek skierowany do prezydenta będzie mówił o przedłużeniu naszej obecności w Iraku do końca października 2008 roku, to tak naprawdę będzie oznaczał rozpoczęcie ewakuacji 900 żołnierzy - pisze DZIENNIK.
 • Jarosław Kaczyński pozostanie w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego, a to oznacza, że lider opozycyjnego PiS będzie miał nadal dostęp do tajnych informacji - pisze DZIENNIK. "Prezydent musi mieć przecież możliwość rozmawiania z bratem" - zauważa były pracownik Kancelarii Prezydenta. Nie zanosi się natomiast na to, by do Rady wszedł Donald Tusk. A do tej pory szef rządu zawsze zasiadał w RBN.
 • Dwóch ambasadorów z MSZ, jeden wskazany przez Kancelarię Prezydenta - taki kompromis, według informacji DZIENNIKA, zaproponuje resort spraw zagranicznych Lechowi Kaczyńskiemu przy wysyłaniu dyplomatów na zagraniczne placówki.
 • Szef BOR Marian Janicki zaczynał wożąc Wałęsę
  Prowadzenie samochodu z Lechem Wałęsą jako pasażerem to zajęcie nie tylko odpowiedzialne, ale i z perspektywami. Marian Janicki, oficer Biura Ochrony Rządu, karierę zaczynał od wożenia Lecha Wałęsy, a teraz został szefem tej jednostki. "Moi kierowcy mają szczęście, niech każdy następny szykuje się na generała" - żartuje w DZIENNIKU były prezydent.