• Tea Party i Coffee Party - organizacje społeczne o niepoważnych nazwach mogą poważnie wpłynąć na układ sił politycznych, który wyłoni się podczas jesiennych wyborów w Stanach Zjednoczonych. Wszystko przez to, że Amerykanie są wściekli. Mają dość niekończącego się kryzysu gospodarczego, długów i nieudolnych polityków.
 • Photoshop, najpopularniejszy program do obróbki zdjęć, kończy 20 lat. Zafałszowane za jego pomocą obrazy są dziś dowodami w sądach i pracach naukowych. A upiększone cyfrowo modelki w magazynach mody to codzienność. O niezwykłej karierze obróbki komputerowej opowiada Hany Farid, najbardziej znany w USA badacz fałszerstw w fotografii cyfrowej.
 • Do tej pory duża ryba była w USA atrybutem sukcesu. Zdjęcie z własnoręcznie wyłowionym gigantem musiało wisieć w każdym amerykańskim gabinecie. Do dzisiaj. Bo wielka ryba z kategorii "fame" (sława) przepływa właśnie do "shame" (wstyd). A wszystko za sprawą ukochanego w Polsce słodkowodnego karpia.
 • Wieczny chłopiec czy do bólu wyrachowany biznesmen? Steven Spielberg opowie o sobie w dokumencie na antenie TCM.
 • 101962_R003_0031 -- GREY'S ANATOMY - "Grey's Anatomy" focuses on young people struggling to be doctors and doctors struggling to stay human. It's the drama and intensity of medical training mixed with the funny, sexy, painful lives of interns who are about to discover that neither medicine nor relationships can be defined in black and white. Real life only comes in shades of grey. (ABC/FRANK OCKENFELS)JAMES PICKENS, JR. AS "RICHARD WEBBER", CHANDRA WILSON AS "MIRANDA BAILEY", JUSTIN CHAMBERS AS "ALEX KAREV", KATHERINE HEIGL AS "ISOBEL 'IZZIE' STEVENS", T.R. KNIGHT AS "GEORGE O' MALLEY", SANDRA OH AS "CRISTINA YANG", ISAIAH WASHINGTON AS "PRESTON BURKE", ELLEN POMPEO AS "MEREDITH GREY", PATRICK DEMPSEY AS "DEREK SHEPHERD"
  Dobra jak anioł doktor Zosia nie wytrzymałaby w tym szpitalnym piekle ani minuty. Widzowie zostają jednak na dłużej. Na Polsacie rusza właśnie trzecia seria "Chirurgów".
 • Żona Damona w "Syrianie", dziewczyna Nicholsona w "Lepiej późno niż później", higienistka w "Jak ugryźć 10 milionów dolarów?" i tytułowa "Twarda laska". Amanda Peet na scenie pojawiła się już jako mała dziewczynka, ale tylko na chwilę. Potem zwolniła tempo. Dopiero ostatnio zdobywa uznanie widzów i krytyki.
 • Reżyser "Shreka" oraz cyklu filmów z cyklu "Opowieści z Narnii" opowiada KULTURZE TV m.in. o kinie, literaturze i rodzinie...
 • Świat ogarnęła epidemia ciągłego ruchu. Olga Tokarczuk opisuje ten fenomen w nowej książce "Bieguni", a DZIENNIKOWI opowiada o dziwnych spotkaniach w moskiewskim metrze i tłumaczy, dlaczego nie jest globtroterką.
 • To pytanie będzie nurtować widzów przez całe lato. Zaczął się letni sezon na kryminały. W tym tygodniu pierwszy odcinek nowej serii "Spraw inspektora Linleya" w BBC Prime, ale zagadek detektywistycznych będzie zatrzęsienie.
 • Kiedy na ekranie telewizora pojawia się wydekoltowana Kasia Cichopek, można od razu zmienić kanał. I odetchnąć, że nie dotknął nas nowy rodzaj zaburzenia psychologicznego - uzależnienia od sław. Medioznawca Wiesław Godzic jednak ostrzega, że zjawiska celebrities nie można ignorować.