• Peter Vogel przez kilka lat zarządzał milionami dolarów najbogatszych Polaków oraz polityków. Pieniądze lokował na kontach w szwajcarskim banku, którego był przedstawicielem. Teraz prokuratura odkryła jego kolejną tajemnicę. Matura Piotra Filipczyńskiego, czyli szwajcarskiego bankiera Petera Vogla, prawdopodobnie została sfałszowana - pisze DZIENNIK.
 • Powracający do interesów w Polsce Jan Kulczyk ma kłopot z głowy. Katowicka prokuratura umorzy śledztwo w sprawie jego spotkania z rosyjskim szpiegiem Władimirem Ałganowem. Rosjanie odmówili pomocy prokuraturze ze względu "na bezpieczeństwo i interesy państwa" - pisze DZIENNIK.
 • Święczkowski będzie szefem stowarzyszenia prokuratorów Ziobry
  Śledczy z ekipy Zbigniewa Ziobry, którzy stracili stanowiska i popadli w niełaskę u obecnego kierownictwa resortu sprawiedliwości, zakładają stowarzyszenie - pisze DZIENNIK. Będą patrzeć ludziom Zbigniewa Ćwiąkalskiego na ręce. Wymyślił to były szef ABW Bogdan Święczkowski.
 • Polscy politycy i biznesmeni mający tajne konta w Lichtensteinie niczego nie ukryją. Jak dowiedział się DZIENNIK, prokuratura chce zwrócić się do Niemców o przekazanie informacji na ten temat. Dlaczego właśnie do nich? Bo niemiecki wywiad kupił od byłego pracownika banku dane o właścicielach tajnych kont.
 • Cztery miesiące przed zabójstwem generała Marka Papały Ryszard Niemczyk, płatny zabójca, który mógł brać udział w tej zbrodni, ukrył się w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku - ustalił DZIENNIK. Dzięki fałszywej opinii lekarskiej zniknął szukającym go wówczas policjantom.
 • Zeznania Barbary Kmiecik w sprawie mafii węglowej obciążające byłą posłankę SLD Barbarę Blidę mogą zostać łatwo podważone przez sąd – ustalił DZIENNIK. Dlaczego? „Śląska Alexis” leczyła się psychiatrycznie i w takiej sytuacji jej przesłuchania powinny się odbywać w obecności psychiatry. A tak się nie stało.
 • Szef CBA Mariusz Kamiński, który zeznawał wczoraj w łódzkiej prokuraturze, nie pamięta szczegółów słynnej narady u premiera Jarosława Kaczyńskiego, która odbyła się na dwa tygodnie przed śmiercią Barbary Blidy - wynika ze stenogramu przesłuchania, do którego dotarł DZIENNIK.
 • DZIENNIK dotarł do zeznań Kaczmarka
  DZIENNIK dotarł do zeznań złożonych we wtorek przez Janusza Kaczmarka w łódzkiej prokuraturze okręgowej. Były szef MSWiA opisał śledczym polityczne naciski w sprawie afery węglowej i Barbary Blidy. Obciążył byłego premiera Jarosława Kaczyńskiego oraz ówczesnego szefa resortu sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę.
 • Dzisiaj w Prokuraturze Okręgowej w Łodzi zeznania złoży Janusz Kaczmarek, były prokurator krajowy i szef MSWiA. Opowie, co wie o kulisach śledztwa w sprawie mafii węglowej, które zakończyło się samobójstwem byłej posłanki SLD Barbary Blidy. Jak dowiaduje się DZIENNIK, zarzuty przekroczenia uprawnień w związku z akcją w domu Blidy może wkrótce usłyszeć były szef ABW Bogdan Święczkowski oraz jego zastępca Grzegorz Ocieczek.
 • Akt oskarżenia w sprawie mafii węglowej trafi do sądu w przyszłym tygodniu - dowiedział się DZIENNIK. Prokuratura postawiła zarzuty kilkunastu osobom, między innymi byłym prezesom spółek węglowych i dyrektorom kopalni. Ale to nie koniec śledztwa.