• Czas na oszczędne wynalazki
  Tanie i pomysłowe wychodzenie naprzeciw wyzwaniom rynku robi furorę w rosnących w siłę gospodarkach Azji i Afryki. Coraz częściej otwierają się na nie także konsumenci z bogatych państw Zachodu
 • Bush wspomina prezydenturę
  George W. Bush powraca. Eksprezydent USA przerwał dwuletnie wakacje na ranczu w Teksasie, by wypromować pamiętniki z okresu pobytu w Białym Domu pod tytułem „Decision Points” (Momenty decyzji).
 • Modły za przyszłość amerykańskiego przemysłu motoryzacyjnego to najnowszy pomysł na uratowanie tej bankrutującej branży. Producentów aut w USA z pewnością nie uspokaja długa lista legendarnych marek, które na zawsze wycofano z produkcji.
 • Obietnice Baracka Obamy o przewietrzeniu politycznych salonów odchodzą w zapomnienie. Trzy stanowiska kluczowe dla bezpieczeństwa państwa prawdopodobnie obejmą waszyngtońscy weterani, z czego dwaj dodatkowo są współpracownikami odchodzącego prezydenta, zaś stanowisko szefowej dyplomacji ma przypaść byłej pierwszej damie Hillary Clinton - pisze DZIENNIK.
 • Przecieki w sprawie nominacji na najważniejsze stanowiska w gabinecie bezpieczeństwa Baracka Obamy zawiodą nadzieje tych, którzy liczyli na przewietrzenie amerykańskich salonów władzy. Demokrata, zamiast stawiać na świeżą krew, zamierza otoczyć się samymi waszyngtońskimi wyjadaczami.
 • Niespełna tydzień po wygraniu wyborów prezydenckich Barack Obama pojawił się w Białym Domu. Na razie jednak tylko jako gość George'a Busha. Choć demokrata wielokrotnie odcinał się od polityki obecnego gospodarza Białego Domu, jednak w tym wypadku nie ma czasu na pielęgnowanie uprzedzeń - Obama musi zmierzyć się z kryzysem gospodarczym, nie może też całkowicie zerwać z założeniami polityki zagranicznej obecnej ekipy - pisze DZIENNIK.
 • Obrazki czarnoskórych córeczek Baracka Obamy, przyszłych "pierwszych dziewczynek" USA, obiegają dziś cały świat. Przed 7-letnią Malią i 10-letnią Sashą świat stoi otworem. Trudno uwierzyć, że jeszcze czterdzieści parę lat temu dziewczynkom takim jak one nie wolno było chodzić do szkoły z białymi rówieśnikami, siedzieć koło nich w autobusie czy chodzić do tej samej kawiarni - pisze DZIENNIK.
 • Wybory, w których Amerykanie po raz pierwszy powołają Afroamerykanina na urząd prezydenta lub kobietę na wiceprezydenta, mogą okazać się wyjątkowe także pod względem frekwencji. Niewykluczone, że pobity zostanie powojenny rekord z 1960 r., gdy do urn poszło 63 proc. uprawnionych - czytamy w DZIENNIKU.
 • Amerykańskie sondaże są bezlitosne: Barack Obama coraz wyraźniej zwiększa przewagę nad swym republikańskim rywalem. Zdaniem rosnącej liczby komentatorów prezydenckie szanse Johna McCaina uratować może już tylko poważne zagrożenie bezpieczeństwa narodowego USA, które przekonałoby niezdecydowanych wyborców, że to nie czas na wybór nowicjusza - czytamy w DZIENNIKU.
 • Już wkrótce słynne niedźwiedzie czapy strażników spod pałacu Buckingham mogą przejść do historii. Przedstawiciele brytyjskiego Ministerstwa Obrony spotkają się dziś z obrońcami zwierząt, by przedyskutować zastąpienie czapek bardziej ekologicznym nakryciem głowy - pisze DZIENNIK.