• Prezydent nie zwleka z wyrażeniem zgody na odznaczenie Hanny Gronkiewicz-Waltz i Kazimierza Marcinkiewicza Legią Honorową. "Lech Kaczyński nic nie wiedział o takich wnioskach, dowiedział się o nich z mediów" - zapewnił w Radiu ZET Adam Bielan z PiS. Jego partyjna koleżanka, Elżbieta Jakubiak dodała, że pewnie wcale nie dotarły do Kancelarii Prezydenta.
 • Kalinowski: Kaczyński nie wprowadziłby nas do Unii
  "To, co mówi prezydent o euro, jest nielogiczne. Prezydent chce zamknąć drogę Polski do euro" - stwierdził w Radiu ZET Wojciech Olejniczak, szef klubu Lewicy, odnosząc się do wątpliwości Lecha Kaczyńskiego, dotyczących przyjęcia przez Polskę unijnej waluty w 2012 roku. Postawę prezydenta jeszcze ostrzej skomentował Jarosław Kalinowski z PSL: "Gdyby Lech Kaczyński był pięć lat temu prezydentem, to nie bylibyśmy w Unii Europejskiej".
 • Tragiczny bilans świątecznego weekendu na polskich drogach. Zginęło 41 osób, ponad pół tysiąca zostało rannych. Ale prawdziwe przerażenie budzą dane o pijanych. Policjanci zatrzymali na drogach aż półtora tysiąca nietrzeźwych kierowców.
 • Przeciwnicy ratowania banków pieniędzmi podatników mają kolejny argument na poparcie swojej tezy o szkodliwości takiego działania. Royal Bank of Scotland zamierza wypłacić prawie 2 miliardy funtów na premie dla swoich pracowników. Skąd ma na to pieniądze? Z 20 miliardów funtów dotacji z budżetu, które miały posłużyć na uratowanie go przed upadkiem. Brytyjski deputowany, Vince Cable nie przebiera w słowach: "Banki robią z rządu głupka".
 • Pijany kierowca już nie straci auta
  Zbigniew Ziobro przegrał z pijanymi kierowcami. Sąd Najwyższy uznał, że samochód nie należy do kategorii przedmiotów, które służą lub są przeznaczone do popełnienia przestępstwa. A to oznacza, że nie można odbierać auta kierowcom, którzy odważyli się jeździć na podwójnym gazie. Polski kodeks karny nie przewiduje takiej możliwości.
 • Wielożeństwo nikogo już nie dziwi, ale wielomęstwo? Jedna żona i kilku mężów? Okazuje się, że wszystko na tym świecie jest możliwe, szczególnie, gdy w grę wchodzi ekonomia. Gdy przyciśnie bieda, nie liczy się miłość czy przepisy prawa. Ważna jest ludowa mądrość i tradycja. Są jej wierni Amar i Kundan Sing Pundir. Bracia, którzy dzielą się ze sobą wszystkim. Także żoną.
 • Najstarsza kobieta świata ma 134 lata?
  Reporter CNN natrafił w Republice Południowej Afryki na prawdziwą niespodziankę. Spotkał się tam z kobietą, która twierdzi, że ma... 134 lata. Jeśli uda się potwierdzić, źe rzeczywiście urodziła się w 1874 roku, sędziwa mieszkanka RPA trafi do Księgi rekordów Guinnessa jako najstarszy człowiek świata.
 • "Okradliście dziesiątki tysięcy osób i nie ponieśliście żadnych konsekwencji. Nadszedł czas zapłaty" - listy tej treści dostają amerykańscy bankierzy. Gdy je otwierają, z kopert wysypuje się biały proszek. Substancja ma ich podobno zabić w ciągu 10 dni.
 • Europa musi w kwestii walki ze zmianami klimatycznymi dać przykład - przekonuje prezydent Francji. Problem w tym, że sam robi dokładnie na odwrót. Jak wyliczył magazyn "Terra Economica", przez ostatnie 11 miesięcy Nicolas Sarkozy wyemitował do atmosfery ponad siedem ton gazów cieplarnianych. Tyle samo jest w stanie wyprodukować przez rok... ponad osiemset krów.
 • Amerykańska gwiazdka Paris Hilton zakochała się w mrocznej dzielnicy Londynu, East Endzie. To właśnie tam grasował kiedyś Kuba Rozpruwacz, polując na kobiety lekkich obyczajów. Dreszczyk emocji sprawił, że Paris postanowiła nabyć kawałek tej dzielnicy. I kupiła budynek, w którym kiedyś był... dom publiczny.