• Pogoda dopisze w długi majowy weekend. W całym kraju będzie pogodnie i słonecznie, a słupki w termometrach pokażą nawet 20 stopni. "Jedynie popołudniami możemy spodziewać się przelotnego wiosennego deszczu" - mówi prezenter pogody TVN Tomasz Zubilewicz.
 • "Marynarze porwani przez piratów to prawie tacy sami zakładnicy jak ci, którzy padają ofiarą napadu na bank. Różnice są tylko dwie - negocjacje z piratami nie trwają kilka godzin, ale tygodniami. Po drugie piraci to ludzie dzicy, nie znają żadnego europejskiego języka, a nawet nie potrafią otworzyć drzwi klamką" - mówi DZIENNIKOWI ekspert od bezpieczeństwa morskiego.
 • Wprawdzie przez kaprys pogody musimy jeszcze znosić chłód, błoto pośniegowe i korki, ale to się niedługo skończy. Weekend przyniesie wiosenną aurę, a później będzie już tylko lepiej. Małej poprawy pogody doczekamy się już jutro. W sobotę temperatura skoczy nawet powyżej 10 stopni Celsjusza.
 • Zgody na rejestrowanie samochodów z kierownicą po prawej stronie domagają się Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Pod petycją w tej sprawie do premiera Donalda Tuska podpisało się już ponad tysiąc osób. Jeden z petentów złożył nawet skargę na polskie przepisy do Komisji Europejskiej.
 • Mimo kryzysu rynek kredytów hipotecznych ma się znacznie lepiej, niż sądzono. Z danych Związku Banków Polskich wynika, że w styczniu 2009 roku Polacy zaciągnęli pożyczki na sumę około 2 miliardów złotych - to o zaledwie półtora razy mniej niż w styczniu 2008 roku.
 • W tym roku nie dostaniesz podwyżki
  "Podwyżki zaczynają przechodzić do historii" - alarmują eksperci, którzy dostali do rąk najnowsze dane Głównego Urzędu Statystycznego. Wynika z nich, że polskie pensje rosną najwolniej od listopada 2006 roku. Jest tak źle, że wzrost zarobków ledwo przekracza wskaźnik inflacji.
 • Resort edukacji oszczędza na dzieciach i brakuje pieniędzy na angielski
  Ministerstwo Edukacji Narodowej postanowiło oszczędzić na anglistach - dowiedział się DZIENNIK. W nowym budżecie Centralnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli (CODN), głównej instytucji odpowiedzialnej za szkolenie nauczycieli, obcięto prawie 85 proc. funduszy, od których zależy powodzenie wprowadzania angielskiego dla pierwszoklasistów. Nasi rozmówcy alarmują: to sparaliżuje akcję.

 • Abp Gocłowski:Smucił mnie ateizm Religi
  "Czułem się zasmucony tym, że profesor Religa publicznie powiedział o swoim ateizmie. Po wywiadzie dla DZIENNIKA, w którym ujawnił swój stosunek do wiary, wysłałem do niego list" - mówi DZIENNIKOWI abp Tadeusz Gocłowski. Nie doczekał się odpowiedzi. Jak mówi, odprawił za profesora mszę
 • Kupowanie mieszkań w grupie, dołączanie rodziny do kredytu, podsyłanie znajomych - to sposoby na to, aby wspólnymi siłami kupić wymarzone mieszkanie. A wszystko przez kryzys ekonomiczny i trudny dostęp do kredytów hipotecznych.
 • Zobacz, gdzie opłaca się kupić mieszkanie
  W centrum czy na obrzeżach, w dużej metropolii i na prowincji, w kraju czy za granicą? Ci, którzy chcą kupić teraz mieszkanie, mają duże możliwości przebierania w ofertach, bo lokali na rynku jest wiele, a deweloperzy obniżają ceny. Nie każda inwestycja jest jednak opłacalna.