• Deweloperzy przestali oszukiwać klientów
  Deweloperzy przestali oszukiwać swych klientów. W tym roku UOKiK nałożył znacznie mniej kar, niż w 2010. Firmy budowlane musiały zapłacić tylko 70 tysięcy złotych, podczas gdy rok temu kary sięgnęły 6 milionów złotych.
 • W 2010 roku nastąpiło przełamanie trendu spadkowego sprzed dwóch lat. W ostatnich 12 miesiącach czynsze na globalnym rynku najmu powierzchni biurowych nieznacznie wzrosły. Najlepiej pod względem wygląda sytuacja na rynku brazylijskim i chińskim.
 • Tak pracownicy okradają pracodawców
  W co szóstej firmie dochodzi do oszustw. Nagminne są uchybienia: spóźnianie się czy dorabianie do pensji w godzinach pracy. 
 • Rząd sprzedaje rezydencję Goeringa
  Zamek, który należał do hitlerowskiego dygnitarza, trafia pod młotek. Rząd chce bowiem sprzedać Zameczek w Karpaczu (woj. dolnośląskie), który upodobał sobie Hermann Goering. A to nie jedyny rządowy ośrodek, który ma zmienić właściciela.
 • Koniec telewizyjnej dobranocki? Od kilku lat widownia programu topnieje. Bajki w TVP 1 ogląda już tylko co dziewiąty maluch. Zdaniem ekspertów telewizja stoi przed decyzją o likwidacji legendarnego pasma. Kiedy to się stanie, TVP będzie musiała poszukać sposobu na odebranie widzów nadawanym w tym czasie "Faktom" TVN.
 • Szukasz nowego mieszkania blisko pracy? Deweloperzy mają lokale praktycznie w każdym miejscu stolicy. Od tych najbardziej luksusowych w centrum miasta, do tych, zbudowanych na obrzeżach Warszawy, czy też tych w okolicznych miejscowościach.
 • Półtora miliona złotych zadośćuczynienia to połowa kwoty, jaką - wedle medialnych doniesień - miała dostać Marta Kaczyńska, córka tragicznie zmarłej pod Smoleńskiem Pierwszej Pary. Żona oficera Biura Ochrony Rządu, który zginął w Tu-154 właśnie tyle chce dla siebie i swojej córki.
 • Centrum im. Adama Smitha bierze w obronę członków Fundacji Projekt Łódź. Sposób zatrzymania prezesa i jego współpracowników uważa za "łukaszenkizację państwa polskiego". Idzie o akcję przeprowadzoną bladym świtem wobec wolontariusza, podejrzanego o wyłudzenie 500 złotych.
 • Uwaga! Wirus zamiast kondolencji
  Cyberprzestępcy wykorzystują sytuację żałoby. Jak informuje Rządowy Zespół Reagowania na Incydenty Komputerowe, internauci są zasypywani mejlami ze złośliwym wirusem. "Apelujemy o zachowanie szczególnych środków ostrożności przy przeglądaniu poczty internetowej dotyczącej katastrofy w Smoleńsku" - ostrzega urząd.
 • Małgorzata Wyszyńska nie będzie już prowadzić flagowego serwisu telewizji publicznej. Jak nieoficjalnie dowiedział się DGP, obecny szef "Wiadomości" Jacek Karnowski w poniedziałek poinformował dziennikarkę, że może się pożegnać z pracą. Powód? Cięcia w telewizji.