• Większość Amerykanów wierzy, że gdzieś pod ziemią chodzi szatan, a po niebie latają anioły. To dziwi, ale nie dlatego, że ludzie w USA masowo wierzą w piekło i niebo - w końcu większość z nich to chrześcijanie. Dziwne jest to, że Amerykanie odrzucają jednocześnie teorię Darwina. Bo tylko 42 procent z nich wierzy, że świat powstał w wyniku ewolucji.
  • Szerzenie nienawiści do chrześcijan, szyitów i żydów - to główne zarzuty, jakie stawiają amerykańskie władze zespołowi islamskich szkół dla dzieci i młodzieży w Fairfax (Północna Wirginia). Kampus ma kształcić dzieci z książek, w których wprost mówi się o "nagrodach za najwyższe poświęcenie w walce z wrogami Allaha".
  • Kościół opowiada się przeciwko karze śmierci. Ale według wybitnego etyka, księdza profesora Andrzeja Szostka, stosunek do niej nie należy do dogmatów wiary, więc zwolennicy jej stosowania nie grzeszą. Mało tego, Kościół daje im prawo do przekonywania innych do swoich racji.
  • Jest mi wstyd za katolickich księży, którzy dopuścili się takich zbrodni na dzieciach - wyznał dziś prymas Irlandii abp Seán Brady. Prymas zareagował tak na ujawnienie licznych afer pedofilskich w kościelnych szkołach, szpitalach i sierocińcach. Problem jest duży - aż 14,5 tys. Irlandczyków skarży księży o pedofilię.