• Intymne zapiski Iwaszkiewicza ujawnione
  Sensacyjnie brzmią zapowiedzi nowych publikacji z archiwum Jarosława Iwaszkiewicza. W drugim tomie "Dzienników", obejmującym lata 1956 – 1963, znalazły się intymne zapiski, których pisarz nigdy nie upublicznił za życia.
 • "Miesiąc miodowy w Las Vegas" to znakomita komedia o kulcie Elvisa Presleya
  W czwartek, 27 marca, do kupienia z DZIENNIKIEM znakomita komedia o kulcie Presleya z Nicolasem Cagem i Jamesem Caanem w rolach głównych - "Miesiąc miodowy w Las Vegas".
 • Polska sztuka podbija świat
  200 najważniejszych galerii sztuki współczesnej z całego świata. Prace ponad dwóch tysięcy artystów, reprezentujących wszystkie nurty od malarstwa, rysunku, rzeźby, grafiki oraz fotografii po film, instalacje, performance, wideo i digital art. Dziesiątki tysięcy zwiedzających, wśród których są najsłynniejsi (i najbogatsi) kolekcjonerzy sztuki współczesnej ze wszystkich kontynentów oraz gwiazdy kina i show-biznesu - pisze DZIENNIK.
 • Trzydzieści lat po swojej premierze "Czas utrwalony" Andrieja Tarkowskiego ciągle pozostaje jedną z najbardziej niezwykłych książek w historii światowego kina - pisze DZIENNIK. "Czas utrwalony" to książka, którą w Polsce od zawsze otaczała aura legendy.
 • Od kilku dni w sprzedaży internetowej dostępny jest singiel "Kingdom" promujący najnowszą solową płytę wokalisty Depeche Mode Davida Gahana. Album nosi tytuł "Hourglass" i ukaże się 22 października.
 • "Małemu wreszcie się udało". Tak oszałamiający sukces "Herzoga" skomentował Maurice Bellow, robiąc aluzję nie tylko do niskiego wzrostu, ale i skromnych notowań Saula na giełdzie literackiej. Nigdy wcześniej książka jego brata nie otarła się o listy bestsellerów. Zaś wydany w 1964 roku "Herzog" brylował w rankingu 42 tygodnie i sprzedał się w 142 tysiącach egzemplarzy w twardej oprawie. 49-letni pisarz zyskał sławę i popularność niczym gwiazda pop.
 • Sinead O'Connor od lat nie jest już najlepszym towarem eksportowym Irlandii. Mimo to wokalistka rzuciła wczoraj na kolana publiczność tłumnie zgromadzoną na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
 • Tournée George'a Michaela ma znaczący tytuł "25 Live". W sensie dosłownym odwołuje się on do jubileuszu pracy wokalisty, ale jak dowiódł wczorajszy koncert na warszawskim Służewcu, ma też znaczenie ukryte - to po prostu jedna z lepszych tras koncertowych ostatniego ćwierćwiecza - pisze DZIENNIK.