• Lipiec oskarża PiS o wrabianie kolegów
  Tomasz Lipiec - oskarżony o łapówkarstwo minister sportu za rządów PiS - żali się, że rządzące niedawno środowisko kopało pod nim dołki. Była szefowa gabinetu prezydenta Elżbieta Jakubiak miała - jak się wyraził - czynić starania, by zasiąść w jego fotelu. A szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Mariusz Kamiński miał mu nawet subtelnie grozić. Tak zeznał przed sejmową komisją do spraw nacisków na służby za rządów PiS.
 • UE: W 2011 roku Polska euro nie przyjmie
  Wprawdzie premier zapowiadał, że przyjęcie europejskiej waluty w Polsce to kwestia trzech lat, ale będzie musiał się z tej deklaracji wycofać. Komisja Europejska oznajmiła, że Słowacja będzie jedynym krajem, który przyjmie szybko euro. Pozostali nowi członkowie Unii ze zmianą poczekają przynajmniej do 2012 roku.
 • To się nazywa krętactwo. Bułgarzy dowiedzieli się, że ich wiceminister spraw zagranicznych używa dwóch imion. Jednym posługuje się jako członek rządu, a drugim jako członek rad nadzorczych. Dzięki temu, nie musiał pisać w oświadczeniach majątkowych, że ma fuchy w prywatnych spółkach. Gdy sprawa wyszła na jaw, podał się do dymisji.
 • Była kompletnie pijana, a przyszła do pracy opiekować się dziećmi. Mało tego, 46-letnia przedszkolanka z Katowic przyniosła ze sobą butelkę wódki. Całe szczęście maluchom nic się nie stało. Zawiadomiona przez dyrekcję przedszkola policja szybko zjawiła się na miejscu. Na badaniu okazało się, że kobieta ma aż 3,2 promila we krwi.
 • Polskich kobiet nie będzie już chroniło prawo, zakazujące zlecania im ciężkich prac fizycznych pod ziemią. Do końca maja rząd wypowie międzynarodową konwencję, która zapewniała kobietom taką ochronę. Pytanie tylko, czy bieda na Śląsku i choroby zawodowe byłych górników nie zmuszą Ślązaczek do zatrudniania się przy morderczych pracach w kopalniach.
 • Ojciec Tadeusz Rydzyk będzie jednak wiercił w ziemi w poszukiwaniu wód i ogrzeje nimi swe imperium medialne. Minister środowiska przyznał dziś, że choć urzędnicy z nadania PiS złamali wiele procedur przyznając duchownemu dotacje, jest już za późno, by odkręcić sprawę. "Umowa z fundacją ojca Rydzyka jest wiążąca" - rozkłada bezradnie ręce minister Maciej Nowicki.
 • Był nie tylko cenionym chirurgiem i szefem II Kliniki Okulistyki lubelskiej Akademii Medycznej. Był też łapówkarzem. Profesor Marek G. usłyszał dziś od prokuratora zarzut wzięcia aż 24 łapówek. Skruszony 53-letni okulista chce poddać się karze. Jego żona, 46-letnia lekarka Renata G., również usłyszała zarzuty korupcyjne - choć znacznie mniejszej wagi. Miała wziąć... 20 zł łapówki za wypisanie recepty.
 • Gosiewski pozwał Miodowicza za "łobuza" i "gangstera"
  Polityczny łobuz, polityczny gangster - tak określił posła PiS Przemysława Gosiewskiego jego polityczny rywal z PO, Konstanty Miodowicz. Gosiewski zagroził dziś Miodowiczowi procesem. Ale polityk Platformy nic sobie z tego nie robi. Twierdzi, że gdy wypowiadał te słowa w radiu, to i tak zachował się "wspaniałomyślnie".
 • Nie w każdej aptece kupisz jutro leki
  Jesteś chory? Możesz mieć problem z zakupem leków. Farmaceuci zamknęli dziś część aptek. Wszystko przez zamieszanie wokół nowej listy leków refundowanych. Pierwotnie miała ona wejść w życie w połowie grudnia. Jednak Ministerstwo Zdrowia w ostatniej chwili zdecydowało, że zacznie obowiązywać już dziś. Nie wszyscy aptekarze zdążyli wprowadzić zmiany do komputerów i kas fiskalnych.
 • Spacer z psem dozwolony dla młodzieży od lat 15
  Można zrozumieć zakaz sprzedaży młodzieży alkoholu, ale żeby zakazać osobom poniżej 15. roku życia wychodzenia z psem na spacer, to już chyba przesada. Taki przepis wprowadziły władze jednego z regionów Estonii. Wszystko po to, by psy nie urywały się ze smyczy małym właścicielom. Pupil na wolności może być przecież niebezpieczny.