• Kto najwięcej zainwestował w Polsce w 2010 roku?
  W mijającym roku największym inwestorem na rynku było państwo. W pierwszej piątce krajowych inwestorów znalazł się tylko jeden podmiot prywatny.
 • Twój dom stoi na gazie? Możesz zarobić
  Kolejne firmy rozpoczynają w Polsce poszukiwania gazu łupkowego. Na takich próbnych odwiertach mogą zarabiać właściciele gruntów. A to dlatego, że nim firma rozpocznie prace, musi się z nimi dogadać. Koniunkturę wyczuły już kancelarie prawnicze. Już wkrótce obrót takimi gruntami może się stać wielkim biznesem.
 • W 1964 roku w Polsce królowała szarzyzna siermiężnej epoki Gomułki. Wizyta Roberta Kennedy'ego w Warszawie była niczym powiew świeżości w zatęchłym PRL-u. SB zarzuciła sieć na brata prezydenta USA. Agenci bezpieki wspominają, że to była dla nich... atrakcja. Bo dostali od niego odznaki.
 • ABW zasypuje dziś media swoimi oświadczeniami. Dostaliśmy kolejne. ABW zaprzecza w nim, że podsłuchiwała dziennikarzy: Bogdana Rymanowskiego i Cezarego Gmyza. Jednak materiały z podsłuchów zostały wykorzystane przez wiceszefa Agencji w jego prywatnej wojnie z Gmyzem.
 • ABW broni się i atakuje. Agencja twierdzi, że prokuratura i sąd doskonale wiedziały o podsłuchiwaniu dziennikarzy: Bogdana Rymanowskiego, Cezarego Gmyza i Wojciecha Sumlińskiego. Sam wiceszef ABW również odpiera zarzuty o użycie tych podsłuchów w jego prywatnej wojnie z Cezarym Gmyzem.
 • Choć sytuacja w Elblągu i na Wyspie Nowakowskiej jest lepsza, to jeszcze daleko do końca zagrożenia. Strażacy walczą o wały przeciwpowodziowe w Nowym Dworze Gdańskim. Niestety, jest pierwsza ofiara śmiertelna zimy. Z wychłodzenia zmarł mieszkaniec podnowotarskiej miejscowości.
 • Za prezydentury Lecha Wałęsy mieliśmy "falandyzację" prawa, teraz nadeszła era "donaldyzacji". Tak w każdym razie uważa Zbigniew Wassermann z PiS, który oskarża Donalda Tuska o kpienie z prawa przy odwoływaniu szefa CBA Mariusza Kamińskiego.
 • Niepokonany w sprincie Usain Bolt nie miałby szans w wyścigu z rdzennymi mieszkańcami Australii. Ale tymi, którzy żyli 20 tysięcy lat temu. Gdyby ówcześni Aborygeni założyli buty z kolcami i biegali po tartanie, Jamajczyk mógłby tylko oglądać ich plecy.
 • Silny wiatr, połączony z opadami śniegu i śniegu z deszczem, uderzył w północno-wschodnią Polskę. Wichura pozbawiła prądu kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Groźnie jest w Elblągu. Do miasta wdziera się woda z cofki z Zalewu Wiślanego. Śnieżyca zaatakowała też Warszawę.
 • Afera hazardowa, afera stoczniowa, afera w resorcie finansów, a teraz afera giełdowa. Centralne Biuro Antykorupcyjne ogłasza co dnia wykrycie kolejnej afery. W tej ostatniej ma chodzić o nieprawidłowości przy przygotowaniach do prywatyzacji warszawskiej giełdy.