• "Cysterna" - zaskakująca wystawa Abakanowicz w nietypowej przestrzeni warszawskiego CSW
  "Cysterna" - wystawa Magdaleny Abakanowicz w nietypowej przestrzeni warszawskiego Centrum Sztuki Współczesnej - zaskakuje. Artystka prezentuje tylko dwie rzeźby, ale odsłania warsztat swej pracy. I zaostrza apetyt na prawdziwy powrót do Polski - pisze DZIENNIK.
 • Fotograficzna uczta w Krakowie
  Rozpoczęta właśnie 6. edycja festiwalu "Miesiąc fotografii" to nie tylko kilkadziesiąt wystaw zorganizowanych w najlepszych krakowskich galeriach, ale także olbrzymia ilość wydarzeń towarzyszących: spotkań, projekcji filmowych, wykładów i warsztatów - pisze DZIENNIK.
 • W krakowskim Bunkrze Sztuki otwarto wystawę "Fluxus East" prezentującą jeden z najważniejszych ruchów artystycznych II połowy XX wieku i jego obecność w Europie Środkowej i Wschodniej. To istotne przypomnienie ważnej części w historii sztuki naszego regionu - pisze DZIENNIK.
 • W 40. rocznicę ostatniego przedstawienia "Dziadów" w reżyserii Kazimierza Dejmka Krzysztof Wodiczko przygotowuje specjalną projekcję na pomniku Adama Mickiewicza na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie - pisze DZIENNIK.
 • Katarzyna Kozyra dzięki sztuce realizuje najbardziej skryte pragnienia
  Katarzyna Kozyra przekonuje, że sztuka umożliwia realizację ukrytych głęboko pragnień, pozwala wcielić się w najbardziej nieprawdopodobne postacie, przekroczyć własne ograniczenia, braki i niedoskonałości. To w sztuce marzenia stają się rzeczywistością, jak głosi tytuł najnowszej wystawy artystki otwartej w białostockiej Galerii Arsenał, o której pisze DZIENNIK.
 • Z czego śmieją się artyści? Dlaczego w ich pracach tak wiele żartu? Jaki cel ma opowiadanie przez nich dowcipów? Czy tylko rozbawienie publiczności? Na te pytania próbuje odpowiedzieć wystawa prezentowana aż w dwóch miejscach - w warszawskim Zamku Ujazdowskim i Galerii Program.
 • W polskim pawilonie na Międzynarodowym Biennale Sztuki pokazano pracę "1:1" Moniki Sosnowskiej. To ciekawa propozycja, przemyślana i świetnie wykorzystująca przestrzeń budynku, w którym od lat 30. pokazują swe prace artyści z Polski. Ma szansę być zauważona w Wenecji, chociaż konkurencja na tej imprezie jest bardzo duża.