• "Kiedy Kaczmarka przestała obowiązywać tajemnica państwowa i zaczął mówić wszystko, co wie, okazało się, że zamiast porażających faktów o rzekomych przestępstwach i nadużyciach władzy, niszczeniu demokracji i prowokacjach służb, mamy garść anegdot i plotkarskich donosów. Z jego zeznań wyłania się za to determinacja poprzedniego rządu w walce z korupcją" - pisze w DZIENNIKU znany socjolog Zdzisław Krasnodębski.
  • Kongres PiS nie przyniósł niespodzianek. Wszystko potoczyło się tak, jak można się było spodziewać. Jarosław Kaczyński uzyskał w głosowaniu bardzo dobry wynik i potwierdził tym samym swoje przywództwo. Rozczarowani muszą być ci, którzy oczekiwali spektakularnej kulminacji konfliktu z trzema niedawnymi wiceprezesami partii: ostatecznie nic się nie stało - pisze w DZIENNIKU socjolog Zdzisław Krasnodębski
  • "Partia, która przez dwa lata dzierżyła władzę, musi dokonać bilansu ostatnich dwóch lat, realistycznie ocenić swoje dokonania i porażki. Bilans powinien służyć nie wewnętrznym walkom, lecz budowaniu realistycznego programu na przyszłość" - pisze w DZIENNIKU znany socjolog, Zdzisław Krasnodębski.