• Zaraz po Nowym Roku ruszy wyprawa Infovide-Matrix Diving Exploration 2010. Celem przedsięwzięcia, którym kieruje Jurek Błaszczyk, jest eksploracja najgłębszej jaskini Sabak-Ha na półwyspie Jukatan w Meksyku.
 • Nowe wyciągi czekają na polskich narciarzy
  Miłośnicy sportów zimowych oraz ci, którzy podziwiają scenerię zaśnieżonych gór, będą zafascynowani zimowym pobytem w naszym kraju – przekonuje Jan Bosznovicz, dyrektor Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce.
 • To między innymi dzięki nim świat zrozumiał, że rasizm to głupota. Zdolne dziewczyny o czekoladowym kolorze skóry podbijają świat show-biznesu. Nie tylko pięknie śpiewają, grają w kasowych filmach i prezentują kolekcje słynnych projektantów, ale przede wszystkim świadome swojego seksapilu kuszą ujmującym uśmiechem.
 • Sto metrów Wolnego Tybetu w Warszawie
  Nie czekając na decyzję radnych, ponad stu malarzy nadało jednemu z warszawskich rond imię Wolnego Tybetu. W niedzielę uroczyście odsłonięto namalowaną na murze tablicy z nową nazwą tego miejsca. Obok niej powstał prawie 100-metrowy mural przedstawiający Dalajlamę oraz symbole związane z Tybetem.
 • 340 minut - tyle czasu zarezerwowały sobie sztandarowe stacje telewizji publicznej, by widzowie nie narzekali na nudę. Problem w tym, że taka ramówka - w której i tak zrezygnowano z wielu programów rozrywkowych z powodu żałoby - nie wszystkich zadowala.
 • Polski magazyn erotyczny "CKM" pozazdrościł Naszej-klasie.pl. Na nowej stronie internetowej czasopisma ma powstać serwis społecznościowy, którego użytkownicy będą mogli nie tylko wrzucać własne filmiki i zdjęcia, ale też pisać blogi. Z kolei sesje zdjęciowe do magazynu pokaże CKM TV.
 • Durczok nagrodzony za rzucanie mięsem
  Szef "Faktów" Kamil Durczok, przyłapany na niecenzuralnym sztorcowaniu współpracownika w studiu, został wyróżniony przez jedną z sieci fast food. W nagrodę za "rzucanie mięsem" otrzymał... nieograniczony darmowy dostęp do oferty wszystkich restauracji sieci.
 • Aukcje kredytowe to w Polsce stosunkowo młode narzędzie, o którym rynek nie wie jeszcze wszystkiego. Pomysł ogłaszania takich aukcji wziął się z dojrzałych gospodarek, gdzie klienci nie szukają najlepszej oferty chodząc od banku do banku, tylko ogłaszają swoje potrzeby czekając na najbardziej korzystną propozycję.
 • Celem Krajowego Rejestru Długów jest budowanie ogólnopolskiego systemu wymiany informacji o nierzetelnych i niesolidnych podmiotach gospodarczych i konsumentach. KRD jako prekursor w dziedzinie przyjmowania, przechowywania i udostępniania informacji gospodarczych dąży do tego, aby stać się trwałym elementem polskiego życia gospodarczego.
 • Elementem misji NBP jako instytucji, która wspiera rozwój gospodarczy Polski, jest podejmowanie działań służących upowszechnieniu edukacji ekonomicznej, zrozumieniu zasad funkcjonowania gospodarki rynkowej i promocji przedsiębiorczości. Ale nie tylko natej płaszczyźnie NBP odnosi sukcesy.