• Google chce uratować Ziemię
  Na stronie uruchomionej z okazji Dnia Ziemi każdy może napisać, w jaki sposób walczy z globalnym ociepleniem. Troska o naturalne środowisko przestała być domeną organizacji ekologicznych. Ochronę przyrody coraz bardziej biorą sobie też do serca technologiczni potentaci, m.in. Google. Z myślą o tegorocznym Dniu Ziemi (22 kwietnia) internetowy gigant przygotował specjalną witrynę propagującą proekologiczne działania i postawy - pisze DZIENNIK
 • Nokia szykuje swojego iPhone'a
  Dzieło Apple - telefon iPhone - błyskawicznie zawojował świat. Dlatego Nokia nie może sobie pozwolić, żeby pozostać w tyle. Konstruktorzy fińskiego lidera zaprezentowali prototyp telefonu z dotykowym ekranem, który ma iPhone'a położyć apple-owskiej komórki - pisze DZIENNIK.
 • Tak wygląda Galera - najpotężniejszy komputer w Polsce
  Blisko 17 metrów długości, siedem ton wagi i osiem kilometrów kabli. Tak najkrócej można opisać Galerę - najpotężniejszy superkomputer w Polsce i jeden z 10 najpotężniejszych komputerów na Starym Kontynencie. Maszyna pomoże m.in. w pracach nad nowymi lekami przeciw nowotworom - pisze DZIENNIK.
 • MoDu jest mniejszy od karty kredytowej, niewiele od niej grubszy i waży zaledwie 43 gramy
  Dzięki wymiennym obudowom telefon MoDu może się przeistoczyć w dowolny gadżet elektroniczny. Malutki gadżet może stać się sercem odtwarzacza MP3, nawigatora GPS lub klasycznego telefonu komórkowego z wysuwaną klawiaturą. Zdaniem producenta MoDu może dokonać rewolucji na rynku i zmienić sposób, w jaki myśli się dzisiaj o komórkach - pisze DZIENNIK.
 • Na walentynki: Pamięć USB dla zakochanych
  14 lutego za pasem – czas pomyśleć o walentynkowych podarunkach. Choć biżuterii (tej z brylantami), perfum i ekskluzywnych wydań DVD nigdy za wiele, czasem warto skusić się na odstępstwo od tradycji i wybrać prezent w innym stylu. My stawiamy na walentynkowe upominki w stylu techno - pisze DZIENNIK. Oto kilka propozycji dla zakochanych gadżetomaniaków.
 • Ten wynalazek spodoba się wszystkim, którzy nie chcą odrywać się od "Warcrafta" czy "Obliviona" z tak prozaicznych powodów, jak burczenie w brzuchu - pisze DZIENNIK.
 • Witryny oferujące dodatki do muzycznych gier notują rekordową sprzedaż. W ciągu zaledwie dwóch miesięcy z portalu wspierającego grę "Rock Band" ściągnięto ponad 2,5 miliona piosenek. Największą popularnością wśród fanów gry cieszy się pakiet utworów Metalliki - pisze DZIENNIK.
 • Globalne ocieplenie może wkrótce okazać się największą katastrofą w dziejach ludzkości. Publikowany od początku roku raport Międzyrządowego Panelu ds. Zmian Klimatu pokazuje, że to, co dzisiaj nazywamy naturalnymi katastrofami, stanowi jedynie preludium czekającej nas tragedii - pisze DZIENNIK.