• Mniej oddanych mieszkań, więcej pozwoleń na budowę
  W ciągu ostatnich 12 miesięcy do użytkowania oddano ogółem 125,9 tys. mieszkań - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Oznacza to spadek o blisko 18 tys., czyli 12,5 proc., licząc rok do roku. Tak duże zmiany to pokłosie ograniczenia liczby rozpoczynanych budów pod koniec 2008 i w 2009 roku.
 • Firma Bouygues Immobilier Polska rozpoczęła sprzedaż mieszkań w inwestycji Patio Avenir na Bemowie. Osiedle będzie się składać z dwóch pięciopiętrowych budynków zlokalizowanych pomiędzy ulicami Szeligowską, Połczyńską i Nowolazurową.
 • Z danych zebranych przez Jones Lang LaSalle wynika, że od kwietnia do czerwca w stolicy wynajęto 123 tys. mkw. powierzchni biurowej. To ponad 70 tys. mkw. mniej niż w pierwszym kwartale, ale o 20 tys. mkw. więcej niż przed rokiem, kiedy odczuwane były jeszcze wyraźnie skutki spowolnienia w nieruchomościach komercyjnych.
 • Gniazdka do ładowania aut elektrycznych, izolacja cieplna, czy inne, ekologiczne rozwiązania to cechy nowego osiedla w Warszawie.  Inwestycja zaprojektowana jest na terenie o powierzchni 3,3 ha. W I etapie powstanie jeden budynek z 66 apartamentami.
 • Deweloperzy budują. Nikt nie kupuje
  Deweloperzy budują coraz to więcej mieszkań, tymczasem zaczyna brakować klientów. To wina zakręcenia kurka z kredytami i końca "Rodziny na swoim". To może oznaczać bankructwo mniejszych firm budowlanych
 • Wmurowano kamień węgielny pod biurowiec przy ul. Grzybowskiej 81, zaprojektowany przez pracownię Grupa 5 Architekci. Budynek zlokalizowany będzie na rogu ulic Przyokopowej i Grzybowskiej, w sąsiedztwie Muzeum Powstania Warszawskiego. Powierzchnia użytkowa siedmiopiętrowego obiektu wyniesie w sumie 10 500 mkw., a trzy kondygnacje podziemne zajmą 4500 mkw. Ma się na nich pomieścić parking na około 130 aut.
 • Na tych osiedlach czynszu płacić nie musisz
  Firma Dolcan rozpoczęła budowę dwóch nowych inwestycji – osiedli Kamyk Zielony i Pasikonik. W pierwszym etapie powstanie na obu osiedlach 146 mieszkań. Nowe projekty realizowane będą w ramach mieszkań bezczynszowych.
 • Kup mieszkanie na wakacje. Zarobisz
  Na mieszkaniu nad morzem czy w górach, które potem trafi na rynek najmu, nadal można zarobić, choć na zakup takiej nieruchomości decyduje się mniej inwestorów niż kiedyś
 • Mieszkania przy fabryce traktorów
  W warszawskim Ursusie powstaje nowe osiedle mieszkaniowe. Przyszli lokatorzy powinni jednak mocno się zastanowić nad wyborem tego miejsca. Bloki powstaną tuż koło linii kolejowej.
 • Szkło i kamień na Młocinach
  Budynki osiedla z uwagi na swój kształt przypominać będą raczej modernistyczne domy. Część z nich to obiekty dwuipółpiętrowe, pozostałe będą miały po trzy i pół piętra. Wszystkie budynki będą mieściły po cztery mieszkania o powierzchni 70 – 220 mkw.