• Jarosław Kaczyński
  Jedna z kobiet pożycza mu znaczną sumę pieniędzy i przywozi kasztany, inna - tworzy nowy image Jarosława Kaczyńskiego. O najważniejszych kobietach w życiu prezesa PiS wiadomo coraz więcej. To nie tylko matka pamiętająca, który z bliźniaków urodził się pierwszy.
 • Zadanie maturalne z matematyki z błędem
  Nawet profesorowie mieliby problem z tym zadaniem. Dlaczego? Bo czai się w nim błąd. Żeby rozwiązać problem, trzeba ten błąd uznać za prawdę. Inaczej... ani rusz. Mamy więc paradoks. Każdy, kto rozwiązał to zadanie dobrze... popełnił błąd, bo uznał niepełną informację za pełną.
 • Chore dzieci będą protestować u premiera
  Rodzice niepełnosprawnych dzieci z całej Polski planują pikietę przed kancelarią premiera. W tę środę będą protestować przeciwko wadliwemu systemowi świadczeń dla osób zajmujących się chorymi dziećmi. Obecnie zasiłek pielęgnacyjny wynosi zaledwie 153 złotych!
 • Niesołowski: PiS szykuje antyrosyjską prowokację
  Wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski mówi krótko o projekcie sejmowej uchwały autorstwa PiS w sprawie 17 września 1939: to projekt prowokacyjny i szkodliwy dla Polski. Dodaje, że nie ma potrzeby przyjmowania nowej uchwały w tej sprawie, skoro przed tygodniem Sejm uczcił pamięć wszystkich ofiar II wojny światowej.
 • Jerzy Buzek będzie starał się o przedłużenie na kolejny okres wygasającego z końcem 2010 r. unijnego rozporządzenia, które regulujące zasady pomocy dla kopalni węgla kamiennego. Polskie kopalnie liczą nawet na 800 mln zł, ale nie z Unii, tylko z budżetu państwa. Rozporządzenie zezwala na pomoc publiczną dla górnictwa.
 • Policjanci dostaną więcej uprawnień do inwigilacji i śledzenia obywateli
  Pluskwy w telefonach i szperanie w komputerach nie tylko gangsterów, lecz także trucicieli środowiska, oszustów giełdowych czy... uczestników bójek. W takie metody inwigilacji chce wyposażyć policję rząd. Intensywnie pracuje nad tym resort spraw wewnętrznych i administracji.
 • Premier Ukrainy Julia Tymoszenko spotkała się jednak w Gdańsku z Donaldem Tuskiem. Wcześniej strona ukraińska podała, że do spotkania nie dojdzie, bo pani premier spieszyła się do Libii na wielkie święto Muammara Kadafiego. Libia obchodzi właśnie 40. rocznicę rewolucji, która dała władzę temu dyktatorowi.
 • Katar nie zapłacił. Stocznie niesprzedane
  Katarczycy nie zapłacili za stocznie w Gdyni i Szczecinie. Procedura ich sprzedaży będzie powtórzona. 36 milionów wadium, wpłaconych przez niedoszłego nabywcę, zostanie w Polsce - powiedział minister skarbu Aleksander Grad. Czy teraz zachowa stanowisko? Donald Tusk daje sobie kilka dni do namysłu w sprawie ministra.
 • Obroża za jazdę na rowerze po alkoholu
  Obroże miały pomóc w kontrolowaniu piłkarskich chuliganów albo ludzi, którzy dostali zakaz zbliżania się do swoich ofiar, a będą... testowane na pijanych rowerzystach oraz sprawcach drobniejszych przestępstw. To właśnie oni, według resortu sprawiedliwości, będą pierwszymi klientami Systemu Dozoru Elektronicznego (SDE).
 • Prezydent kpi z rosyjskiej prowokacji
  "Trudno przedstawić dokumenty, które dopiero trzeba by było zrobić po 70 latach" - tak Lech Kaczyński odniósł się do informacji, że rosyjski wywiad odwołał premierę książki o polsko-nazistowskiej współpracy. Uwaga celna, ale nagle okazało się, że to Rosjanie zakpili z Polaków. Będzie skandal.