• Kto buduje autostrady? Jeszcze Grabarczyk
  "Pod koniec czerwca będzie wiadomo, czy minister Cezary Grabarczyk pozostanie na stanowisku" - mówi Donald Tusk. Premier podejmie decyzję po rozmowie z szefem resortu infrastruktury. O czym chce z nim dyskutować? O budowie dwóch kluczowych odcinków autostrady A2, którymi na mistrzostwa Europy w 2012 roku mają przyjechać kibice z Zachodu.
 • Po raz pierwszy pokazujemy unikalne fragmenty filmów sprzed 20 lat, nagrane kamerą "Solidarności". Tą samą, która towarzyszyła Wałęsie w drodze do komisji wyborczej. Filmy, trzymane w ciasnych pomieszczeniach Video Studio Gdańsk, to odkryty na nowo zapis wydarzeń, które zmieniły Polskę.
 • Nie Adam Michnik na łamach „Gazety Wyborczej" a bracia Kaczyńscy mieli pierwsi latem 89' roku podsunąć Lechowi Wałęsie hasło „wasz prezydent, nasz premier". Nie zażądali jednak zerwania układu z Okrągłego Stołu. Naciskał na to Wałęsa, którego momenty wielkości wtedy jeszcze bracia Kaczyńscy doceniali - wynika z archiwalnych nagrań przechowywanych w Video Studio Gdańsk.
 • Wałęsa zaskoczony wynikiem wyborów
  Zwycięstwo "Solidarności" 4 czerwca 1989 roku wystraszyło nie tylko stronę partyjno-rządową. Na taśmach przechowywanych w Video Studio Gdańsk widać, że na początku również Lech Wałęsa nie wiedział, co z tym fantem zrobić. Gdy dziennikarze chcą wymusić na nim komentarz, bo "wyniki są już mniej więcej znane", zdenerwowany mówi: "Ja nie jestem na mniej więcej!".
 • Wałęsa: Za 20 lat będzie komunizm...
  4 czerwca 1989 roku Lech Wałęsa pytany przez dziennikarzy o wynik wyborów powiedział: "Dostaniemy około 25 proc. miejsc w Sejmie i 60-70 proc. w Senacie. Od Okrągłego Stołu za mało było czasu na przygotowanie kampani". Całkowicie wolne wybory planował na rok 1993. W 2009 roku dopuszczał, że wciąż będzie komunizm, nie wiedział tylko jaki...
 • Dorn: Kaczyński szkodzi
  "Dla mnie PiS to nie jest pan Kaczyński. To jest pewien zespół ludzi i nadzieja dla Polski. Pan Kaczyński szkodzi partii, występuje przeciw tej nadziei. (...) Mam nadzieję, że pana Kaczyńskiego moja partia prędzej czy później za szkodzenie jej rozliczy" - powiedział Ludwik Dorn w "Kontrapunkcie" Radia RMF. Sporne wypowiedzi polityków PiS cytuje DZIENNIK.
 • Uzależniamy się niemal od wszystkiego
  Uzależniamy się niemal od wszystkiego - od czytania etykiet, żucia gumy, szybkiej jazdy samochodem, rozmów przez telefon, zdrowego jedzenia, pragnienia zachowania młodego i muskularnego wyglądu, po wysyłanie SMS-ów. Epidemiolog Włodzimierz Janiszewski, który od kilkudziesięciu lat prowadzi terapię narkomanów, doliczył się właśnie 50 nowych uzależnień - czytamy w DZIENNIKU.
 • Z okazji Dnia Dziecka DZIENNIK przygotował specjalną antologię
  Tylko co trzecie dziecko w Polsce dostaje w prezencie książkę. Warto to zmienić, bo - jak przekonują eksperci - na wspólnym czytaniu bajek mogą też skorzystać dorośli. Z okazji Dnia Dziecka DZIENNIK wydał kolorowo ilustrowaną antologię "Wiersze dla dzieci znane i lubiane" przeznaczoną dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat.
 • Grzegorz Chachula chce pobudzić dumę z flagi w stylu amerykańskim
  Jest ich garstka. Ale wierzą, że zmienią stosunek Polaków do własnej flagi. Grupa zapaleńców związanych ze stroną www.polskaflaga.pl walczy, by Polacy podobnie jak Amerykanie, Skandynawowie czy Chorwaci pokochali swój sztandar. By wywieszali go przed domami, niekoniecznie z jakiejś okazji - pisze DZIENNIK.