• Wreszcie dobra wiadomość dla Morgana Freemana. Amerykański aktor, któremu już szykowano nekrologi po groźnym wypadku samochodowym, został jednym z laureatów tegorocznych Nagród Centrum Kennedy'ego.
 • Zofia Darowska, po mężu O'Bretenny, była agentką SB. Na polecenie zwierzchników uwiodła pisarza Pawła Jasienicę i została jego żoną, aby skuteczniej inwigilować środowisko opozycyjnej inteligencji. Ta niesamowita historia natchnęła Jana Kidawę-Błońskiego do nakręcenia filmu "Różyczka".
 • Connelly i Bettany w filmie "Creator".
  Razem w życiu, razem na ekranie. Jennifer Connelly i Paul Bettany zagrają małżeństwo Darwinów w hollywoodzkiej produkcji "Creator". Słynny naukowiec zostanie przedstawiony w filmie jako romantyk i mężczyzna zdecydowanie bardziej atrakcyjny od małpy.
 • Dzisiaj na mapie kulturalnej Europy zadebiutowała nowa filmowa impreza - Festiwal Jana Himilsbacha. W Mińsku Mazowieckim, rodzinnym mieście najbardziej charakterystycznej postaci naszej powojennej kinematografii, wręczono nagrodę „Monidła 2008” dla najlepszego niezawodowego aktora. Dostał ją Henryk Gołębiewski, znany z filmu "Edi" oraz serialu "Podróż za jeden uśmiech".
 • Ciężkie jest życie hollywoodzkiej gwiazdy. Hilary Swank musiała już udawać przed kamerami faceta i zawodowo uprawiać boks. Teraz przytyje 15 kilogramów, bo tego wymaga od niej scenariusz komedii romantyczno-gastronomicznej "French Women Don't Get Fat".
 • Agnieszka Holland, Filip Bajon, Krzysztof Krauze i Jerzy Stuhr podpisali się pod listem otwartym w obronie autorów już głośnego, choć jeszcze nienakręconego filmu "Tajemnica Westerplatte". Adresatami listu są politycy i media, domagający się odebrania dotacji projektowi, który szarga pamięć bohaterów Września.
 • Krytycy wybrali swój ulubiony film roku - "Aż poleje się krew"
  Paul Thomas Anderson otrzyma na festiwalu w San Sebastian nagrodę przyznawaną co roku przez międzynarodowe grono krytyków zrzeszonych w organizacji FIPRESCI. Szafarze wyróżnienia postanowili zrekompensować amerykańskiemu reżyserowi klęskę, jaką poniósł jego film "Aż poleje się krew" podczas ostatnego rozdania Oscarów.
 • Najlepszy odtwórca roli Bonda objawił się na Międzynarodowym Festiwalu Książki w Edynburgu. Promował tam swoją autobiografię, zatytułowaną "Być Szkotem". Connery mieszka obecnie na Bahamach i nie zamierza wrócić do ojczyzny, dopóki ta nie uzyska niepodległości.
 • Najstarszy filmowy festiwal świata otworzy urodziwa rosyjska aktorka Ksenia Rappoport, znana z filmu "Nieznajoma" Giuseppe Tornatore. O główną nagrodę, Złotego Lwa, ubiegać się będzie 21 tytułów. Pierwszym filmem, jaki zobaczą uczesnicy imprezy jest komedia szpiegowska braci Coen "Tajne przez poufne", w której główne role grają Brat Pitt i George Clooney.
 • Martin Campbell, specjalista od reaktywowania filmowej klasyki, wyreżyseruje dreszczowiec "Edge Of Darkness". Główną rolę policjanta, wpadającego na trop apokaliptycznej afery, zagra Mel Gibson, który ostatni poważniejszy występ przed kamerą zaliczył sześć lat temu.